HomeRynek outdoor

Ruszyły Międzynarodowe Targi TT Warsaw 2012

Setki kolorowych, profesjonalnie przygotowanych stoisk. Wyjątkowe pokazy, interesujące seminaria, koncerty i szereg imprez okolicznościowych. Dziś rozpoczynają się XX Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw 2012.

Przedstawiciele branży turystycznej i wielbiciele podróży spotkają się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56 c w Warszawie, by wspólnie świętować dwudziesty jubileusz imprezy i po raz kolejny wziąć udział w jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu o tematyce turystycznej, podczas którego prezentuje 664 wystawców z 64 krajów z całego świata. TT Warsaw potrwają od 27-29 września.

Na Targach TT Warsaw spotyka się cały świat turystyki. To doskonała okazja, aby osoby związane z branżą turystyczną w jednym miejscu i czasie poznały najbardziej aktualny katalog ofert turystycznych, a przede wszystkim nawiązały międzynarodowe kontakty biznesowe. Kraje wystawiające się na TT Warsaw prezentują piękno swoich regionów i wszechstronny wybór atrakcji, zachęcając Polaków do przyjazdu i zwiedzania. TT Warsaw to również niebywała szansa dla Polski, tegorocznego Kraju Partnerskiego targów, na promocję na świecie i prezentację naszych atutów turystycznych zagranicznym gościom – mówi Urszula Potęga, Prezes Zarządu MT Targi Polska, organizatora TT Warsaw. – Każdy, kto lubi podróże i szuka interesujących miejsc na wyjazd, znajdzie na naszych targach ciekawe propozycje na urlop czy odpoczynek weekendowy. Oprócz oferty Wystawców, zwiedzający mogą obejrzeć także liczne pokazy artystyczne w wykonaniu grup różnych narodowości, porozmawiać z podróżnikami i poznać kulturę, obyczaje ludzi mieszkających w różnych zakątkach ziemi – dodaje Urszula Potęga.

Polska turystyczna

Krajem partnerskim dwudziestej, jubileuszowej edycji targów jest Polska. Jest to więc niepowtarzalna szansa do zapoznania się z potencjałem turystycznym naszego kraju, lokalnymi atrakcjami, a także z kompleksową ofertą noclegową.

Na zwiedzających czekają prezentacje zarówno popularnych, jak i mniej znanych miast oraz regionów. Na TT Warsaw można znaleźć inspiracje zarówno na dłuższy wypoczynek jak i na weekendowe wypady. Kolorowe stoiska pokazują rozmaitość rodzimej kuchni i kultury, a także zachęcają do wędrówek śladami historii czy szlakami przyrodniczymi.

Warto wspomnieć, że podczas tegorocznej edycji targów można spotkać przedstawicieli wszystkich Regionów Polski. Ich prezentacje wzbogacone są pokazami kulinarnymi, ludowymi strojami, ciekawymi zdjęciami oraz tradycyjną muzyką.

Cały świat w jednym miejscu

Targi są świetną okazją dla odbiorców indywidualnych, którzy planują zimowy wypoczynek na śniegu lub w ciepłych krajach albo szukają inspiracji na podróż życia czy wyprawę w odległe, mało znane zakątki świata. Każdego roku tysiące pasjonatów podróży przyjeżdżają do Warszawy, by poszukać wymarzonej oferty dla siebie.

W tegorocznym katalogu pojawi się wiele ciekawych ofert wyjazdowych, a nowi wystawcy urozmaicą swoimi propozycjami wachlarz atrakcji turystycznych. Wśród targowych stoisk znajdą coś dla siebie zarówno zagorzali plażowicze, jak i osoby preferujące aktywny wypoczynek i zwiedzanie. Specjalna oferta będzie czekać na pasjonatów narciarstwa i snowboardu. Nie zabraknie również propozycji enoturystyki, wyjazdów dla singli, seniorów, turystyki miejsko-kulturalnej oraz wypraw w egzotyczne rejony Ameryki Południowej czy Azji.

W ciągu trzech dni TT Warsaw, zwiedzający mogą poznać w jednym miejscu propozycje z całego świata. Do dyspozycji mają zarówno wyjazdy zorganizowane, jak i te na własną rękę. Mogą przebierać w ofertach przewoźników, przewodników oraz miejsc noclegowych. Stoiska 664 wystawców z 64 krajów, gwarantują, że każdy znajdzie coś dla siebie. Można tu porozmawiać z przedstawicielami biur podróży, przewodnikami, managerami luksusowych hoteli, ale również właścicielami urokliwych pensjonatów z dala od cywilizacji, bungalowów nad oceanem, a także moteli i schronisk.

Po narty na Marsa

Event Zimowy to wspólna inicjatywa firmy MT Targi Polska i Narodowych Ośrodków ze Słowacji, Czech, Włoch i Austrii. Zagorzali narciarze i snowboardziści będą mogli spróbować tu swoich sił na symulatorze zjazdowym, udostępnionym przez ośrodek „Czarny Groń” z województwa małopolskiego.

Symulator na TT WarsawSymulator na TT Warsaw

Wydarzenie będzie nie tylko okazją do treningu i poprawy kondycji przed zimą, ale również do wygrania cennych nagród, w tym m.in. kompletu nart, ufundowanego przez SkiTeam oraz pobytu dla czterech osób w Maso Corto we Włoszech, ufundowanego przez Top***Residence Kurz, a także innych niespodzianek zapewnionych przez kraje współorganizujące Event. Przez trzy dni targowe zaplanowano zawody na symulatorze, w których udział będą mogli wziąć zwiedzający targi TT Warsaw.

Przygotowane zostały również pokazy jazdy na nartach i snowboardzie, które mają zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu i przekonać do zimowych wyjazdów. Zmęczeni targowi sportowcy będą mogli odpocząć w restauracji pod szyldem „Kuchnia dla narciarzy”, w której nie zabraknie ulubionych potraw narciarzy ze Słowacji, Czech, Włoch i Austrii.

Strefa zimowa to oczywiście nie tylko narciarskie szaleństwo, to przede wszystkim doskonała okazja do zapoznania się z ofertą stacji narciarskich, górską bazą noclegową, zagranicznymi i krajowymi wyjazdami na białe szaleństwo. Wśród prezentowanych propozycji nie zabraknie wypadów świątecznych i sylwestrowych.

Kompleksowa wiedza o turystyce

W programie TT Warsaw 2012, jak co roku, nie brakuje również interesujących konferencji, szkoleń i spotkań dedykowanych przedstawicielom branży turystycznej. Pierwszego dnia poznamy laureatów X edycji Konkursu o nagrodę Ministra Sportu i Turystyki za najlepszą pracę magisterską z zakresu gospodarki turystycznej 2012. Będzie można również wziąć udział w workshop’ie „Republika Dominikańska: Kraj Marzeń”, konferencji prasowej z udziałem Ministra ds. Turystyki Królestwa Maroka, Pana Lehacen HADDAD oraz przygotowanej przez Polską Izbę Turystyki Konferencji dotyczącej Kodeksu EOS.

Drugiego dnia organizatorzy wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną przygotowali bezpłatne, certyfikowane warsztaty „Promocja i komunikacja firmy w Internecie”. Jeden z prowadzących, Pan Rafał Smoliński z firmy YOBERI zaprezentuje m.in. mobilną stronę Internetu i przedstawi skuteczne sposoby promocji niewielkim kosztem oraz nauczy uczestników jak wygenerować największą liczbę odsłon w Internecie.

Natomiast przedstawicielki firmy Lawenda Public Relations, nauczą jak pisać teksty na stronę internetową, aby była ona wyżej pozycjonowana, oraz omówią działania public relations prowadzone w sieci przez różnego rodzaju firmy z branży turystycznej.

Coś dla biznesu

Gratką dla managerów i osób zajmujących się handlem oraz rozwojem biznesu, a także zarządzaniem zasobami ludzkimi będzie z pewnością bezpłatne szkolenie Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel (SOIT) „Innowacyjne narzędzia w incentive travel. Jak zbudować przewagę konkurencyjną?”, które odbędzie się drugiego dnia TT Warsaw 2012, czyli 28 września.

Spotkanie, to świetny sposób na zdobycie wiedzy, pozyskanie wsparcia sprzedażowego oraz poszukiwanie nowych inspiracji. Podczas szkolenia, osoby odpowiedzialne m.in. za budowanie systemów motywacyjnych w firmach i programów lojalnościowych będą mogły się dowiedzieć w jaki sposób wykorzystać incentive travel, jako integralny element programu wsparcia sprzedaży oraz motywowania pracowników.

Z ziemi chińskiej do Polski

Także 28 września z inicjatywy Ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, przy współpracy z polskim Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Polską Organizacją Turystyczną odbędzie się pierwsza edycja Forum Polsko-Chińskich Biur Podróży. W forum weźmie udział blisko 40 przedstawicieli biur podróży i touroperatorów z Kraju Środka.

Chińczycy będą mogli zapoznać się z wybranymi polskimi produktami turystycznymi, porozmawiać z tutejszymi operatorami, wymienić doświadczenia. Przedstawiciele Polski będą prezentować walory turystyczne różnych regionów kraju, miejsca warte odwiedzenia, możliwości tranzytowe, a także bazę noclegową.

Co jeszcze w programie?

Polska Izba Turystyki przygotowała warsztaty dla branży turystycznej pod hasłem „Kodeks EOS – Kodeks dobrych praktyk na rzecz zrównoważonego rozwoju turystyki”. Podczas prezentacji Estońskiej Organizacji Turystycznej, zainteresowani będą mogli zapoznać się z produktami turystycznymi i propozycjami wyjazdów do tego pięknego kraju.

Cypryjska Organizacja Turystyczna do przedstawienia potencjału turystycznego wyspy zaprosiła Zosię Klepacką-Noceti, Brązową Medalistkę Olimpijską w windsurfingu, która od lat trenuje właśnie na Cyprze. Natomiast atrakcje turystyczne Peru pomoże odkryć wszystkim Jerzy Majcherczyk, wytrawny podróżnik i organizator wyjazdów. Podczas Targów TT Warsaw odbędą się również prezentacje Japonii, Biura Turystycznego OLIMP, linii lotniczych Emirates i Condor oraz Quatar Airways.

Podróżować każdy może

29 września odbędą się również, zorganizowane przez National Geographic Polska, bezpłatne spotkania ze znanymi podróżnikami Beatą Pawlikowską, Olgą Morawską oraz „rodziną bez granic”, czyli Anną i Thomasem Albothami i ich córkami Hanią i Milą, którzy udowodnią, że podróżowanie jest dla każdego.

Beata Pawlikowska, polska pisarka, podróżniczka, dziennikarka, tłumaczka, fotografką i ilustratorka książek zrelacjonuje swoją ostatnią wyprawę do Chin. Zdradzi tajniki chińskiej kuchni, sposoby parzenia herbaty, a także opowie o codzienności Kraju Środka, stylu życia i chińskim sposobie myślenia.

Olga Morawska, autorka książek o tematyce górskiej wtajemniczy słuchaczy w swoje ostatnie podróże: do Kanady, Danii, Norwegii i RPA. Odkryje mniej znaną stronę odwiedzanych zakątków i subiektywnie opowie o tym co warto, a nawet trzeba zobaczyć lub skosztować.

O podróżowaniu z dziećmi opowie natomias Ania i Thomas Alboth z córkami 2,5 letnia Hanią i roczną Milą. „Rodzina bez granic” niedawno wróciła z Ameryki Środkowej i chętnie ze słuchaczami podzieli się swoimi wspomnieniami i fotografiami z wyprawy.

TT Warsaw zaprasza

Pierwszy dzień targów tradycyjnie jest zarezerwowany dla przedstawicieli sektora turystyki. Zwiedzający indywidualni mogą przyjść na TT Warsaw 28 i 29 września. Dla wygody zwiedzających przygotowano specjalne połączenia autobusowe kursujące podczas targów spod Sali Kongresowej PKiN.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ttwarsaw.pl lub na profilu URLOPOWICZE na Facebooku.

MT Targi

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0