HomeImprezy outdoor

Sukces pierwszej edycji The North Face® Kalymnos Climbing Festival

W dniach 26 – 30 września na greckiej wyspie Kalymnos odbyła się wyjątkowa impreza, która zgromadziła czołowych zawodników i amatorów wspinaczki z całego świata. Uczestnicy zgodnie podkreślają, że poza doskonałymi warunkami jakie oferuje wyspa, o sukcesie The North Face® Kalymnos Climbing Festival zadecydowała towarzysząca mu wspaniała atmosfera.

Największe emocje towarzyszyły z pewnością zmaganiom w konkurencji PROject, w ramach której na zupełnie nowych drogach w sektorze Psili Riza, swoich sił spróbowali jedni z najlepszych wspinaczy na świecie.

The North Face® Kalymnos Climbing Festival 2012  (fot. The North Face/Damiano Levati)The North Face® Kalymnos Climbing Festival 2012 (fot. The North Face/Damiano Levati)

The North Face® Kalymnos Climbing Festival 2012  (fot. The North Face/Damiano Levati)The North Face® Kalymnos Climbing Festival 2012 (fot. The North Face/Damiano Levati)

 

Po 3 z 4 konkursowych dróg pokonali Yuji Hirayama i Caroline Ciavaldini z teamu The North Face oraz Alexander Megos, Michael Fuselier, Nicholas Favresse, Gabriele Moroni i Melissa Le Neve. To właśnie oni podzielili między sobą 5000 euro.

Wśród wspinaczy, którzy pokonali przynajmniej jedną drogę znaleźli się Sam Elias, Kilian Fischhuber, Dani Andrada, Hansjoerg Auer, Andre Neres i Iker Pou.

Kolejne 5000 euro powędrowało do najlepszych pań. Poza Ciavaldini i Le Neve nagrodzone zostały Anna Stöhr, Barbara Zangerl i Anna Nikoushkina.

To najlepsze zawody w jakich brałem udział! Wspinaczka tutaj to wielka przyjamność, a atmosfera w czasie imprezy była bardzo wyluzowana – podsumowuje 19 – latek Alexander Megos, który zaskoczył wszystkich swoim świetnym występem.

The North Face® Kalymnos Climbing Festival 2012  (fot. The North Face/Chris Boukoros)The North Face® Kalymnos Climbing Festival 2012 (fot. The North Face/Chris Boukoros)

W konkurencji Open Marathon rozgrywanej na drogach o trudności od 3c do 7a zwyciężył hiszpański duet Urko Carmona Bandarian i Sergio Sola Atares. Greczynki Sandra Nakamatsu i Tiia Porri zwyciężyły w kategorii kobiet, a w kategorii mieszanej najlepsi byli Anna i Dmytro Mushchynina z Ukrainy.

W BIG Marathon z drogami o trudności od 7a+ do 8a najsilniejszą parą mieszaną byli Hiszpanie Teresa Troya Gil i Iris Matamoros Quero. W kategorii mężczyzn zwyciężyli Rosjanie Vladimir Starstev i Stanislav Poplavski.

Zmaganiom w skałach towarzyszyły także dodatkowe wydarzenia organizowane w ramach Festiwalu. W piątkowy wieczór wszyscy chętni mogli wziąć udział w spotkaniu z Jamesem Pearsonem, Caroline Ciavaldini oraz Nicholasem Favresse, którzy opowiadali o swoich wspinaczkowych podróżach. W sobotni wieczór odbyło się wielkie greckie przyjęcie, które przeciągnęło się do późnych godzin nocnych. 

The North Face® Kalymnos Climbing Festival 2012  (fot. The North Face/Damiano Levati)The North Face® Kalymnos Climbing Festival 2012 (fot. The North Face/Damiano Levati)

Organizatorzy już teraz zapraszają wszystkich na kolejną edycję The North Face® Kalymnos Festival, która odbędzie się jesienią 2013 roku. Na zachętę wystarczy przytoczyć słowa Yuji Hirayamy – Każdy wspinacz powinien tu przyjechać i doświadczyć niesamowitej atmosfery tego festiwalu. Jest naprawdę wyjątkowy!

[video:http://www.youtube.com/watch?v=x7N2ClskR1o&feature=youtu.be]

Więcej informacji:

www.thenorthfacejournal.com/category/kalymnos

http://facebook.com/thenorthface.europe

http://twitter.com/TheNorthFaceEU

Wyniki: 

OPEN MARATHON – MĘŻCZYŹNI 

1. Urko CARMONA BANDARIAN & Sergio SOLA ATARES (ESP)

2. Dimitry KHORONZHIN & Andrey LOSEV (RUS)

3. Claude IDOUX & Stephane DESBIENS (GRE)

 

OPEN MARATHON – KOBIETY

1. Sandra NAKAMATSU & Tiia PORRI (GRE)

2. Elizaveta KIM & Natalya KUNDELKO (RUS)

3. Natalia Mari WELLS & Rosa VERGARA ORTIZ (ESP)

 

OPEN MARATHON- MIX 

1. Anna MUSHCHYNINA & Dmytro MUSHCHYNINA (UKR)

2. Pavel MARKEVYCH & Natalya BILYK (UKR)

3. Kateryna GUNAZA & Vadim SHCHEROBKOV (UKR)

 

BIG MARATHON – MĘŻCZYŹNI 

1. Vladimir STARSTEV & Stanislav POPLAVSKIY (RUS)

2. Adam John RENSHAW & Nils Rune BIRKELAND (GBR)

3. Nick OSTROUKH & Sergij KISHCHENKO (UKR)

 

BIG MARATHON – MIX

1. Teresa TROYA GIL & Iris MATAMOROS QUERO (ESP)

2. Gryshko KYRYLO & Olga MENDRIEVA (UKR)

3. Grazia FENU & Herve BARMASSE (ITA)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0