HomeImprezy outdoor

12. Festiwal Slajdów Podróżniczych – TERRA

W dniach 1- 2 grudnia 2012 roku w Warszawie odbędzie się 12. Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA, organizowany przez Katarzynę i Andrzeja Mazurkiewiczów – znanych podróżników fotografów, organizatorów wypraw trekkingowych w Himalaje.

Przez dwa dni sale kina Wisła wypełnią miłośnicy podróży. Zobaczą zdjęcia wyświetlane na wielkim ekranie, usłyszą pełne emocji opowieści fotografujących podróżników i posłuchają muzyki świata. 

O tegorocznej edycji:

W czasie Festiwalu wybierzemy się w pełną przygód i spotkań z ludźmi podróż dookoła świata razem z Karoliną Sypniewską, która z Bydgoszczy wyruszyła stopem do Australii i dotarła jeszcze dalej, aż do Papui Nowej Gwinei.

Zbigniew Pawlak zabierze nas w podroż Jedwabnym Szlakiem przez miasta przyszłości w Kazachstanie, uzbecką tradycję, niezwykle piękną przyrodę Kirgistanu oraz świat wojny w Afganistanie i przemocy w górach Kaukazu – to podróż w poszukiwaniu własnej wartości w szybko zmieniającym się świecie.

Na dłużej zatrzymamy się na Filipinach, gdzie Agnieszka Doberschuetz spędziła prawie 3 lata. Poznamy kontrasty i paradoksy tego kraju oraz mentalność jego mieszkańców.

Przejedziemy kawał Afryki osobową toyotą z Warszawy aż do Timbuktu z Gosią Preuss-Złomską i Marcinem Złomskim, pokonując dzielnie wszelkie przeszkody: biurokratyczne, terenowe i techniczne (toyota nie była pierwszej młodości).

Razem z Mikołajem Golachowskim, biologiem i podróżnikiem zafascynowanym Antarktyką, będziemy podziwiać magiczne polarne krajobrazy i dzikie zwierzęta, które nie boją się ludzi.

Wędrując himalajskimi szlakami z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami przejdziemy przez wiele przełęczy i przeprawimy się przez niejedną rzekę, a przede wszystkim przekonamy się o niezwykłej życzliwości i gościnności mieszkańców Zanskaru.

Wyruszymy z Anną i Marcinem Szymczakami na rubieże kulturowej Europy do kolebki chrześcijaństwa – Gruzji i Armenii, gdzie odwiedzimy jedne z najstarszych kościołów na świecie i powędrujemy po zielonych dolinach i śnieżnych graniach Kaukazu.

Z fotografem do zadań specjalnych Markiem Arcimowiczem weźmiemy udział w pionierskiej wyprawie do Wenezueli na leżący w sercu gęstej selwy niezdobyty wcześniej szczyt Tramen Tepui. Oj, nie będzie łatwo…

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

  • sobota 1 grudnia 2012 

godz. 11.00 – 12.30

W DWA LATA DOOKOŁA ŚWIATA – Karolina Sypniewska

godz. 13.30 – 15.00

WSCHÓD A ZACHÓD – OPOWIEŚCI Z JEDWABNEGO SZLAKU – Zbigniew Pawlak 

godz. 16.00 – 17.30

FILIPINY – INNY ŚWIAT? – Agnieszka Doberschuetz

godz. 18.30 – 20.00

AFRYKAŃSKA ODYSEJA – OSOBOWĄ TOYOTĄ PRZEZ PIASKI SAHARY – Gosia Preuss-Złomska i Marcin Złomski

  • niedziela, 2 grudnia 2012 

godz. 11.00 – 12.30

ANTARKTYKA – Z WIZYTĄ W RAJU – Mikołaj Golachowski 

godz. 13.30 – 15.00

POWROTY W HIMALAJE – ZANSKAR – Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie

godz. 16.00 – 17.30

NA BEZDROŻACH KAUKAZU – ARMENIA I GRUZJA – Anna i Marcin Szymczakowie

godz. 18.30 – 20.00

W POSZUKIWANIU BIAŁEJ PLAMY NA MAPIE – ZDOBYCIE TRAMÉN TEPUI – Marek Arcimowicz 

Bilety:

Bilet na jeden pokaz – 15 zł

Karnet na jeden dzień – 45 zł

Przedsprzedaż biletów i karnetów od 1 października przez Internet – informacje na stronie http://festiwalterra.pl/

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0