HomeNowości z rynku

Technologie Columbia Sportswear chronią przed zimnem, wiatrem i wilgocią

Ludzkie ciało posiada strefy, które w naturalny sposób usuwają z organizmu nadmiar ciepła i wilgoci oraz strefy, które ciepło zatrzymują. W sezonie jesień/zima 2012 połączyliśmy technologie Omni-Heat™ Thermal Reflective oraz Omni-Wick™ Evap tak, by w jak najdoskonalszy sposób wspomóc naturalne procesy naszego ciała i jednocześnie nie obniżać skuteczności innych zastosowanych innowacji.

Oznacza to strefowe rozmieszczenie poszczególnych technologii. Na przykład technologię Omni-Wick™ Evap zastosowaliśmy w strefie pod ramionami, w miejscu gdzie ciało w naturalny sposób reguluję wilgoć i temperaturę.

Jesienią 2012 prezentujemy także naszą nową, chroniącą przed wiatrem, technologię Omni-Wind™ Block. Omni-Wind™ Block zabezpiecza przed zimnym, nieprzyjemnym wiatrem, który obniża odczuwalną przez organizm temperaturę. Umożliwia to zachowanie komfortu i ciepła w czasie wysiłku na świeżym powietrzu. Jednocześnie oddychająca membrana Omni-Wind™ Block pozwala zachować komfort i pozbyć się nadmiaru wilgoci.

Columbia, męska kurtka Ultrachange™ JacketColumbia, męska kurtka Ultrachange™ Jacket

Omni-Wick™ Evap

Omni-Wick™ Evap to kolejny etap ewolucji zaawansowanej technologii odprowadzania wilgoci. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego rozwiązania, tkanina EVAP szybko rozprasza pot na dużej powierzchni, co przyspiesza jego odparowywanie.

Columbia, damska kurtka Triteca™ SoftshellColumbia, damska kurtka Triteca™ Softshell

Omni Wind™ Block

Omni Wind™ Block jest nową technologią opartą na wodoodpornej i oddychającej membranie Omni-Dry. Jest w 100% wiatroszczelna i jednocześnie bardzo dobrze „oddycha”. Połączenie technologii Omni-Wind Block oraz Omni-Heat™ Reflective pozwala zachować komfort i ciepło także w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

 

Źródło: Columbia Sportswear 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0