HomeRynek outdoor

POZNAŃ SPORT FAIR: 3 dni atrakcji dla miłośników sportu

Z roku na rok Polacy coraz bardziej interesują się sportem rekreacyjnym. Aktywni są młodzi ludzie jak i seniorzy. Według najnowszego raportu opracowanego przez TNS OBOP co piąty dorosły Polak ćwiczy każdego dnia, a 27% jest aktywnych 2-6 razy w tygodniu.Odpowiedzą na rosnące zainteresowanie społeczeństwa tą tematyką była pierwsza edycja targów POZNAŃ SPORT FAIR zorganizowana w dniach 12-14 października.

POZNAŃ SPORT FAIR 2012 (fot. Międzynarodowe Targi Poznańskie)POZNAŃ SPORT FAIR 2012 (fot. Międzynarodowe Targi Poznańskie)

Odbywająca się po raz pierwszy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich impreza towarzyszyła największemu ulicznemu biegowi maratońskiemu w Polsce. W nowoczesnym pawilonie ponad 50 wystawców prezentowało całą gamę akcesoriów do uprawiania sportu wyczynowego.

Można było kupić odzież znanych marek oraz skorzystać z praktycznych porad fachowców związanych z różnymi dyscyplinami sportu. Oprócz oferty wystawców podczas POZNAŃ SPORT FAIR można było skontrolować swoją wagę i porozmawiać z ekspertami ds. odżywiania. W sobotę 13 października bezpłatnych konsultacji i badań ścięgien Achillesa wszystkim maratończykom udzielali fizykoterapeuci z Rehasport Clinic.

Trenuj z głową

Targi były również okazją do spotkań ze znanymi sportowcami, wymiany doświadczeń oraz zgłębienia wiedzy na temat zdrowego stylu życia i sposobów utrzymania optymalnej formy.

O prawidłowej diecie biegacza, odnowie biologicznej i jej znaczeniu dla sportowców, osteopatii w sporcie oraz sposobach zapobiegania i leczenia przeciążeń w biegach długich można było posłuchać podczas cyklu prelekcji „Co każdy biegacz powinien wiedzieć dla zachowania optymalnej formy”.

Zwieńczeniem wykładów było spotkanie z Bartoszem Bosackim – byłym obrońcą reprezentacji Polski w piłce nożnej i piłkarzem Lecha Poznań, który mówił o kulisach treningu i znaczeniu kompleksowego przygotowania z punktu widzenia zawodowego sportowca.

POZNAŃ SPORT FAIR 2012 (fot. Międzynarodowe Targi Poznańskie)POZNAŃ SPORT FAIR 2012 (fot. Międzynarodowe Targi Poznańskie)

W sobotę, tłumy zainteresowanych przybyły na rozmowę ze Scottem Jurkiem, jednym z najlepszych ultramaratończyków na świecie. O swojej przygodzie ze sportem, wysiłku fizycznym będącym remedium na wypalenie zawodowe opowiadał również wielki miłośnik traithlonu Łukasz Grass.

Bieg ulicami miasta

Zwieńczeniem imprezy była 13 edycja Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza, którego meta zlokalizowana była terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zgromadzeni na terenie targów kibice gromko dopingowali biegaczy. Ich okrzyki i głośne brawa dodawały skrzydeł zmęczonym sportowcom. Zwycięzca pokonał historyczny dystans 42,195 km w 2 godziny, 16 minut i 16 sekund. 

Więcej informacji na stronie: www.sportfair.mtp.pl

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0