HomeRynek outdoor

Grupa Intersport przejmuje amerykańską spółkę The Athlete`s Foot

INTERSPORT International Corporation poinformowała o przejęciu amerykańskiej spółki The Athlete’s Foot (TAF), posiadającej 420 sklepów z obuwiem sportowym działających na zasadzie franczyzy w 27 krajach na całym świecie.

Transakcja poprawi pozycję konkurencyjną Grupy INTERSPORT, a także jej licencjobiorców i franczyzobiorców, w stosunku do takich graczy jak Foot Locker, Courir czy Athletes World.

Intersport International Corporation nie podała do wiadomości ceny nabycia, stwierdziła jednak, że transakcja została sfinansowana ze środków własnych, bez konieczności podejmowania zobowiązań finansowych.

Na skutek przejęcia, Grupa INTERSPORT ma szansę zaistnieć na lukratywnych rynkach, takich jak Stany Zjednoczone, Australia, Nowa Zelandia i Indonezja, wejść na rynek Ameryki Łacińskiej, a także wzmocnić swoją pozycję na rynkach bliskowschodnich i azjatyckich.

Zdaniem Franza Julena, dyrektora generalnego IIC, nabycie TAF stanowi „jedno z najistotniejszych posunięć” w historii firmy.

INTERSPORT rozszerzy swą działalność geograficznie – na wszystkich pięć kontynentów, ale przede wszystkim uzupełni międzynarodową sieć sprzedaży detalicznej składającą się z ponad 5000 sklepów o kolejną specjalizację: specjalistyczne obuwie sportowe i obuwie inspirowane sportowym stylem życia. Daje to ogromne możliwości wykorzystania efektu synergii, dzięki czemu przychody i marże partnerów powinny wzrosnąć.

 

GRUPA INTERSPORT – jest największą na świecie organizacją zajmującą się detaliczną sprzedażą artykułów sportowych.

Zrzesza podmioty: (1) prowadzące samodzielną działalność, (2) przy wykorzystaniu znaku towarowego INTERSPORT i marek własnych INTERSPORT, (3) dokonujące wspólnych zakupów i (4) korzystające ze wspólnego modelu działalności gospodarczej, ujętego w formie ujednoliconych międzynarodowo standardów.

Właścicielem praw autorskich do znaku towarowego INTERSPORT oraz marek własnych jest INTERSPORT International Corporation (IIC), spółka z ograniczoną odpowiedzialnością prawa szwajcarskiego. Udziałowcami IIC jest kilkanaście podmiotów, w tym INTERSPORT Deutschland Eg (IDE), z którym w 2005 roku spółka INTERSPORT Polska S.A. podpisała umowę sublicencyjną.

IDE działa w formie spółdzielni prawa niemieckiego. Obroty IDE stanowią około 1/3 łącznych przychodów Grupy INTERSPORT. Członkowie IDE mają prawo głosu odpowiednio do ilości posiadanych przez nich sklepów w Grupie INTERSPORT.

Spółka INTERSPORT Polska S.A., od 2005 roku jest członkiem międzynarodowej Grupy INTERSPORT i posiada sublicencję na prowadzenie sprzedaży detalicznej pod szyldem INTERSPORT na terenie RP. Dzięki pozyskaniu silnego partnera biznesowego ma dostęp do najlepszych cen zakupowych produktów oraz dostęp do międzynarodowych kampanii marketingowych ekskluzywnych marek takich jak Nike, Adidas, Asics i Reebok. Spółka prowadzi działalność handlową w 32 salonach własnych, które zlokalizowane są w 21 największych miastach Polski.

 Źródło: Intersport

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0