HomeNowości z rynku

Ciekawostki outdoor: gogle narciarskie z wbudowaną kamerą HD

Medialna reprezentacja jest już integralną częścią sportu profesjonalnego i coraz częściej także amatorskiego. Poza ograniczeniami technologicznymi nie ma powodów by miało być inaczej.

Ciekawostką i pomocą dla wszystkich fanów sportów zimowych może być nowy produkt marki ZEAL iON – gogle narciarskie posiadające wbudowaną kamerę HD. Nie trzeba poświęcać stylu jeżdżąc z kamerą zatkniętą jak wiecha na czubku głowy, ani tym bardziej zmniejszać efektywności i wygody jazdy.

Chociaż nie do końca tanie lub uniwersalne, gogle wyposażone w kamerę HD z pewnością pozwolą uczynić sezon zimowy niezapomnianym.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=46xa22ahKXg]

Dzięki aparatowi wbudowanemu w oprawkę gogli, nowy ZEAL iON rejestruje obraz w jakości 1080p na 720p HD. Producent wykorzystał soczewki o 170-stopniowym polu widzenia. Ponadto gogle mogą wykonywać nawet 8 megapikselowe zdjęcia HD bez konieczności ściągania rękawiczek.

Nie trzeba martwić się o poziom naświetlenia i o inne fotograficzne parametry, ponieważ aparat ustawia wszystko automatycznie. Gogle mają także wbudowane mikrofony, które rejestrują dźwięk wytłumiając szum wiatru.

Wizjer pozwala zobaczyć co właściwie filmuje kamera, a przyciski kontrole są umieszczone z boku ramki. Przyciski można obsługiwać w rękawiczkach, więc nie ma potrzeby by się odmrażać. Akumulator litowo-jonowy działa przez trzy godziny co oznacza, być może trzeba będzie go doładować w schronisku podczas przerwy na obiad. Wszystko w zależności od stopnia wykorzystania aparatu.

ZEAL iON gogle z kamerąZEAL iON gogle z kamerą

Gogle ZEAL iON pozwalają także łatwo odtworzyć nagranie i ustawić nagrywanie sekwencji lub pojedynczych zdjęć. Dzięki wejściu na kartę Mikro SD można pobierać obrazy i wideo w celu udostępniania ich na forach wszystkich ulubionych mediów jak również przenosić je na inne nośniki.

Oprócz sprzętu fotograficznego gogle narciarskie ZEAL iON wyposażone są w powłokę Anti-Fog, Szkła Optimum Mirror ze 100% ochroną UV. Ramka gogli jest odporna na uderzenia i pomoże ochronić zarówno twarz jak i kamerę HD w razie upadku. Gogle są kompatybilne z kaskiem jak każde inne gogle narciarskie. Wyposażono je w pasek z możliwością regulacji.

ZEAL iON HD Gogles są dostępne w cenie detalicznej 399 dolarów.

Choć sam pomysł na gogle narciarskie z kamerą nie jest nowy, to trzeba przyznać, że ZEAL iON proponuje wyjatkowo wysokie parametry produktu dla fanów narciarstwa.

Źródło: The Gear Caster

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Anonim 11 lat ago

    ograniczone zastosowanie. Jak w temacie, gogle te maja bardzo waskie zastosowanie, ograniczajace sie jedynie do aktywnosci zimowych, 400 dolcow mozna wydac na bardzo dobra kamere sportowa, ktora wykorzystamy o kazdej porze roku w wielu warunkach … moim zdaniem oferta jest bardzo ciekawa, jednak z uwagi na ograniczenia jedynie do zimy (bo nie wyobrazam sobie ich uzywac na plazy ;D) to cena jest mocno wyśrubowana.