HomeNowości z rynku

Buty Tribute LTR / GTX – ręczna jakość marki Aku

Włoska firma Aku istnieje na rynku obuwia outdoorowego od ponad 30 lat. Znana jest z tego, że jako pierwsza na świecie wprowadziła innowacyjną metodę podklejania membrany Gore-Tex®, tworząc tym samym w pełni wodoodporne obuwie.

Warto podkreślić, że buty Aku produkowane są wyłącznie w Europie. Jeśli więc szukasz obuwia trekkingowego wysokiej jakości, warto przyjrzeć się ofercie tej marki. Niezdecydowanych zapewne przekona informacja, że wszystkie modele Aku wykańczane są ręcznie przez najlepszych specjalistów, a każdej parze przypisany jest indywidualny kod, pozwalający zidentyfikować szewca.

Dzięki zastosowaniu procesu rękodzielniczego, w połączeniu z wiedzą rzemieślniczą i techniczną, powstają buty o jakości zapewniającej długotrwałe i niezawodne użytkowanie. Na jesienno-zimowe wędrówki warto szczególnie polecić but górski Tribute w wersji LTR lub GTX.

Aku, buty Tribute LTR / GTXAku, buty Tribute LTR / GTX

Został on zaprojektowany z myślą o turystach preferujących umiarkowany teren od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Aku Tribute poradzą sobie również w łatwych warunkach zimowych. Są to buty idealne w Beskidy, Gorce, Bieszczady i niższe partie Tatr. Zimą okażą się niezawodne również w mieście.

Wykonane są w całości ze skóry licowej o grubości 2 mm z minimalną ilością szwów. Skóra licowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz bardzo łatwa w utrzymaniu. Przy zastosowaniu odpowiednich środków konserwujących but przez długi okres czasu wygląda bardzo dobrze i zachowuje swoje właściwości wodoodporne. 

W wersji z membraną GORE TEX® mamy gwarancję wodoodporności na jeszcze wyższym poziomie oraz komfortu związanego z lepszą oddychalnością. GORE TEX® Performance Comfort zapewnia bowiem stopom suchość i wygodę podczas wysiłku w zróżnicowanych warunkach pogodowych.

W 90% modeli ze swoich kolekcji Aku stosuje wyjątkowe podeszwy zaprojektowane we współpracy z firmą Vibram®. Firmy współdziałają w zakresie konstrukcji i kształtu podeszwy, jak i pod względem składu stosowanej gumy, tak by dostosować te wszystkie czynniki do konkretnych zastosowań specjalistycznych. Dzięki obecności technologii VIBRAM® w modelu Tribute buty zachowują przyczepność na każdym, nawet najtrudniejszym podłożu.

Aku stosuje specjalne ruchome kopyta szewskie w trakcie produkcji obuwia. Żaden inny producent obuwia nie utrzymuje kopyta wewnątrz buta przez cały okres trwania tego procesu, a zwłaszcza przez jego dwie ostatnie fazy, kiedy to podczas schładzania po formowaniu wtryskowym poliuretanowa podeszwa przybiera swój ostateczny kształt.

Na tym etapie poliuretan ma skłonność do kurczenia się i jeśli kopyto szewskie zostałoby usunięte, cały but straciłby swój zamierzony kształt. W modelu Tribute LTR / GTX stosowany jest profil Camana.

Konstrukcja buta wysokiej jakości, bez względu na to, czy jest on przeznaczony do alpinizmu, trekkingu czy rekreacji, jest wynikiem długotrwałego i wymagającego procesu.

Prawdziwy but stanowi połączenie tradycyjnej wiedzy rzemieślniczej z nowoczesnymi technologiami, a stworzenie najwyższej jakości butów wymaga wyrafinowanego cyklu produkcyjnego oraz zaangażowania zautomatyzowanych procesów, jednak przy równoczesnym zachowaniu elementów rzemiosła rękodzielniczego.

Powstające w fabryce Aku buty dają gwarancję jakości i solidności. Te cechy odnajdziemy w wytrzymałym i wszechstronnym klasycznym bucie górskim – Aku Tribute.

SPECYFIKACJA:

  • Materiał zewnętrzny: skóra licowa 2.0 mm;
  • Materiał wewnętrzny: skóra licowa/Gore-Tex® Performance Comfort
  • Podeszwa: Vibram® Light Run
  • Podeszwa wewnętrzna: wtryskiwany PU
  • Twardość: średnia
  • Wkładka: wymienna Eva®
  • Waga: 650 g
  • Rozmiary (UK): 3 – 13 (M); 3 – 8 (W)
  • Kolorystyka: Marrone/Brown

Występuje zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej.

Źródło: Aku

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0