HomeImprezy outdoor

Inauguracja 10 minut festiwal w Polmozbycie

Już w niedzielę 18 listopada w najbardziej interesującym z nowo powstałych klubów w Gdańsku – Polmozbycie, oficjalne otwarcie drugiej edycji festiwalu dla aktywnych i podróżników – 10 minut festiwal. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

10 minut festiwal to internetowy festiwal, w którym o zwycięstwo konkurują filmy o podróżach i wszelkich aktywnościach wypływających z zamiłowania do przygody.

Autorami filmów są zarówno profesjonalni twórcy, jak również amatorzy, którzy uwieczniają swoje eskapady. Film zgłasza się poprzez jego załadowanie na stronie festiwalu (www.10minutfestiwal.pl). Długość obrazu nie może przekraczać dziesięciu minut. O tym, który film wygra, zdecydują głosy internautów oraz jury.

Podczas wieczoru inaugurującego nową edycję odbędzie się pokaz trzech filmów konkursowych. Pomysłodawcy festiwalu, Liwia Delińska i Tomek Staniszewski, przedstawią jury oraz ramy czasowe drugiej odsłony festiwalu, przypomną pierwszą edycję i zasady konkursu oraz zaproszą na film niespodziankę.

Organizatorzy zdradzają na razie tylko tyle, że będzie to nagradzany wielokrotnie tytuł w reżyserii Danny’ego Boyle’a, który tematyką nawiązuje do idei 10 minut festiwal. Podobno w czasie premierowej projekcji tego obrazu kinomani o słabszych nerwach podczas kluczowej dla filmu sceny mdleli…

Choć formalne rozpoczęcie festiwalu odbędzie się 18 listopada, filmy na drugą edycję można przesyłać już od sierpnia br. Dużym zaskoczeniem dla organizatorów był film nadesłany z zagranicy (z Izraela).

W ten sposób 10 minut festiwal powoli staje się konkursem międzynarodowym (w końcu w Internecie granice nie istnieją). Festiwal wspierają sponsorzy: Grupa ENERGA, CANON oraz liczni partnerzy inicjatywy.

Wszystkie filmy można oglądać na stronie internetowej (www.10minutfestiwal.pl), a aktualności dotyczące festiwalu są dostępne na Facebooku (www.facebook.com/10minutfestiwal).

Oficjalne rozpoczęcie 2. edycji 10 minut festiwal

Kiedy? Niedziela 18 listopada, godz. 17.00 – 19.30

Gdzie? Klub Polmozbyt, Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Hallera 132

Wstęp bezpłatny.

 Źródło: 10 minut festiwal

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0