HomeImprezy outdoor

Pierwsze kobiece przejście – Mayan Smith-Gobat na „Punks in the Gym” (8b+/5,14a)

28 października w Nowej Zelandii Mayan Smith-Gobat wstrząsnęła australijskim Mount Arapiles. Po spędzeniu w tym miejscu paru tygodni i po ponad dwóch latach obsesyjnego myślenia o tej drodze, udało się jej przejść Punks in the Gym (8b+/5.14a).

Kiedy po raz pierwszy ta linia została poprowadzona przez legendarnego Wolfganga Güllicha w 1985 roku, była uznawana za najtrudniejszą drogę i wyznaczyła tym samym wzorzec trudności. Wciąż jest uważana za światowej klasy wspinaczkową próbę swoich sił – „Punks…” został opisany jako „ostateczny egzamin we wspinaniu”.

Mayan Smith-Gobat na Punks in the GymMayan Smith-Gobat na Punks in the Gym

Mayan Smith-Gobat z adidas team podsumowała swoje przejście:

Kiedy za pierwszym razem próbowałam “Punks in the Gym”, prawie 2 lata temu, myślałam, że pokonanie tej linii będzie niemożliwe ze względu na długi ciąg trudności….Aby uniknąć siłowych przechwytów, ułożyłam nową sekwencję ruchów, która była dla mnie możliwa do wykonania, ale zmieniło to jej charakter na ciąg wykończających ścisków. Od tego momentu poświęciłam wiele czasu i wysiłku, by przejść tę drogę – to niesamowite uczucie, kiedy osiągasz cel i widzisz, jak spełnia się marzenie! Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie w tej walce.

 Źródło: adidas

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0