HomeRynek outdoor

Polartec przedstawia: Polartec® Alpha®, czyli najnowsza generacja ocieplin syntetycznych

Polartec LLC, wiodący producent dzianin o wysokiej wytrzymałości, wprowadza na rynek nowy produkt, jest nim ocieplina syntetyczna o nazwie Polartec® Alpha®. Tym samym, firma kontynuuje kurs na innowacje ze szczególnym naciskiem na oddychalność i wszechstronność swoich produktów.

W przeciwieństwie do prawdziwego puchu lub sztucznych ocieplin dostępnych na rynku, Polartec® Alpha®, jest bardziej stabilna, co oznacza, że ocieplina nie zbryla i nie przemieszcza się podczas użytkowania.

Konstrukcja ociepliny umożliwia łączenie jej od wewnątrz i z zewnątrz z innymi warstwami materiałów o luźnym splocie, które zapewniają jeszcze lepszą oddychalność.

W efekcie Polartec® Alpha®, zatrzymuje ciepło wytworzone przez ciało i jednocześnie umożliwia przepływ powietrza, a to gwarantuje pełen komfort użytkowania odzieży z niej wykonanej.

Natomiast, w klasycznych puchowych swetrach stosuje się materiały o wysokiej gęstości splotu, które tworzą „barierę” dla wilgoci. Takie rozwiązanie sprawdza się podczas postoju, jednak w trakcie aktywności już nie – materiał staje się wówczas pułapką dla wilgoci.

 

Ocieplina Polartec® Alpha®, oprócz bezprecedensowego poziomu oddychalności i transportu wilgoci, utrzymuje swoje właściwości izolacyjne nawet kiedy jest mokra. Ponadto, jest lekka, wiatroodporna, utrzymuje wysoki poziom kompresyjności oraz schnie znacznie szybciej niż inne materiały tego typu dostępne na rynku.

Polartec® Alpha® ma wojskowy rodowód – została stworzona na potrzeby amerykańskich jednostek specjalnych. Wojsko potrzebowało produktu, który byłby ciepły, wiatroodporny, wytrzymały, szybkoschnący i oddychający bardziej niż inne, dostępne ociepliny. Polartec podjął wyzwanie i rozpoczął prace nad produktem, który spełni te wyśrubowane oczekiwania.

Polartec@ Alpha® - przekrójPolartec@ Alpha® – przekrój

Operacja ta zakończyła się sukcesem, w testach przeprowadzonych przez wojsko Polartec® Alpha® otrzymała najwyższe noty, w porównaniu do innych materiałów Polartec testowanych wcześniej przez amerykańskie jednostki specjalne.

Teraz ocieplina Polartec® Alpha® będzie dostępna także w odzieży outdoorowej, pierwsze modele zostaną zaprezentowane w 2013 roku, a dokładniej w styczniu podczas targów Outdoor Retailer w Salt Lake City, USA oraz w lutym na targach ISPO w Monachium. Odzież ta pojawi się w sklepach jesienią 2013 roku.

Polartec® Alpha® to kolejny krok w stronę uzupełnienia naszego systemu dzianin stworzonych dla każdej z warstw ubrania. Ocieplina będzie stosowana jako wypełnienie – warstwa izolacyjna pod innym materiałem np. Polartec® Power Shield® Pro czy Polartec® NeoShell®, ale Polartec® Alpha® może również funkcjonować jako samodzielna lekka kurtka zewnętrzna. Odzież z niej wykonana jest lekka, zajmuje niewiele miejsca w plecaku i nawet po kompletnym przemoczeniu szybko schnie – mówi Allon Cohne, Dyrektor Marketingu Polartec. – Polartec® Alpha® jest niezawodnym i wielofunkcyjnym produktem, który pozwala zredukować ilość odzieży niezbędnej podczas wypraw. To najlepsze rozwiązanie dla wymagających użytkowników – Polartec® Alpha® gwarantuje im pełen komfort zarówno podczas wzmożonego wysiłku, jak i odpoczynku po nim. 

Jesienią 2013 roku pojawi się w sprzedaży odzież wykonana z Polartec® Alpha® i będzie dostępna w kolekcjach marek tj.: 66o North, Eddie Bauer, Eider, Mammut, Marmot, Montane, Mountain Equipment, Rab, Stoic, Ternua, Terry Cycle, The North Face, Trangoworld, Vaude oraz Westcomb.

Następnie, wiosną 2014 roku również możemy spodziewać się nowych modeli z Polartec® Alpha® w roli głównej.

Źródło: Polartec

KOMENTARZE

WORDPRESS: 3
 • comment-avatar
  Anonim 12 lat ago

  […]Operacja ta zakończyła. […]Operacja ta zakończyła się sukcesem, w testach przeprowadzonych przez wojsko Polartec® Alpha® otrzymała najwyższe noty, w porównaniu do innych materiałów Polartec testowanych wcześniej przez amerykańskie jednostki specjalne[…]

  Rozumiem, że poprostu ten Polartec jest lepszy od innych Polarteców.
  A jak porównanie z materiałami innych producentów? I jakich materiałów uzywają teraz amerykańscy operatorzy?

  Bo tej informacji tutaj brakuje. Gdyby napisali, że jest najlepszy pośród wszystkich testowanych materiałów, róznych producentów- to było by coś a tak- mamy tylko fragment typu corporate talk.

  • comment-avatar
   Anonim 12 lat ago

   Glownym konkurentem byl. Glownym konkurentem byl oczywiscie Primaloft. I Polartec Strata (bo tak to sie wtedy nazywalo) wygral w testach z Primaloftowym ocieplaczem dla Level 3 systemu odziezy PCU. Poprzednie edycje PCU wykorzystywaly takze polartecowski High-Loft (na ktorym w sumie opiera sie Alpha), ale byl on mniej uniwersalny jako warstwa ocieplajaca za wzgledu na swoja przewiewnosc (chociaz sam bardzo „miska” lubie). Dazenie do uzyskania jak najlepszej lekkiej warstwy ocieplajacej ktora bedzie wiatroodporna i bedzie nadawala sie takze jako lekka warstwa zewnetrzna doprowadzilo do stworzenia Alphy. Primaloft nadal pozostal materialem z ktorego zrobiony jest Level 7 systemu PCU, czyli dedykowana odziez puchowa.