HomeImprezy outdoor

Relacja z Rocker Ski Test na lodowcu Hintertux

W dniach 24-28 października br. na lodowcu Hintertux odbył się Rocker Ski Test, którego celem było zaprezentowanie i rozwianie wszelkich wątpliwości jakie nagromadziły się wokół nowej konstrukcji nart o nazwie rocker. W imprezie wzięło udział ponad 90 testerów, a towarzyszyli im Karolina Riemen oraz Andrzej Osuchowski – zawodnicy z teamu Salomon.

Rocker Ski TestRocker Ski Test


Uczestnicy testów mogli powiedzieć, że kilka dni w dolinie Zillertal i na lodowcu Hintertux zabrały ich w podróż przez wszystkie pory roku. Najpierw przywitało ich jesienne słońce i niezbyt przyjazne warunki śnieżne na lodowcu, a następnie aura zmieniła się na zupełnie zimową.

Świeży śnieg pozwolił więc testerom nie tylko sprawdzić w akcji narty przeznaczone do jazdy po trasie i wyposażone w rocker, ale także te, gdzie rocker już od dawna jest normą, czyli modele freeride’owe.

Próbom zostało poddanych ok. 170 modeli nart, w tym aż 36 modeli marki Salomon oraz 17 modeli marki Atomic. Testerzy na specjalnych kartach wyrażali swoje opinie na temat poddawanych próbom modeli.

Obecnym na testach zawodnikom wspieranym przez markę Salomon, Karolinie Riemen i Andrzejowi Osuchowskiemu, najbardziej przypadły do gustu modele z linii Enduro. Nie jest przypadkiem, że akurat ta seria znalazła tak wielu entuzjastów.

Narty te doskonale wypadły także podczas najpoważniejszych testów o nazwie World Ski Test, gdzie sprzęt poddawany jest najsurowszej ocenie przez zawodników, instruktorów, trenerów narciarstwa oraz wyśmienicie jeżdżących amatorów o dużym doświadczeniu w sprawdzaniu właściwości nart. Stanowi to ostateczny dowód, że zastosowana w tych modelach konstrukcja rocker świetnie sprawdza się w narcie typu all-mountain przeznaczonej głównie do jazdy po trasie.

Więcej szczegółowych informacji o nagrodzonych w testach wyposażonych w rocker nartach Salomon z serii Enduro można uzyskać odwiedzając salony sieci INTERSPORT.

Poza intensywnie spędzonym czasem na stokach lodowca Hintertux, goście testów organizowanych przez sieć Intersport brali także udział w różnych prelekcjach dotyczących nowych trendów w konstrukcji nart, takich jak np. rocker oraz mogli sprawdzić jak wyglądają klasyczne austriackie imprezy aprés ski.

Pełen zestaw informacji o testach, konstrukcji rocker dostępny jest na stronie www.rockerski.pl. Wszyscy zainteresowani tą nową technologią znajdą tam wszelkie niezbędne szczegóły, a jeżeli to nie wystarczy, eksperci INTERSPORT chętnie odpowiedzą na pytania w sklepach lub za pośrednictwem infolinii i czatu internetowego.

Dodatkowe informacje:

www.rockerski.pl, facebook.com/rockerskipl

 Piotr Gnalicki

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0