HomeImprezy outdoor

Polartec® Challenge 2013

Polartec® Challenge to coroczny, międzynarodowy program grantowy, do którego mogą zgłaszać się wszyscy planujący wyprawy – pojedynczo lub w grupach – i szukający finansowego wsparcia.

W ciągu ostatnich 20. lat, Polartec® pomógł zrealizować setki nietuzinkowych ekspedycji. Termin nadsyłania aplikacji do programu Polartec® Challenge mija 5 stycznia 2013 roku.

Od 1991 roku Polartec® wspiera najlepszych sportowców i podróżników z całego świata. Poza wsparciem finansowym, zwycięzcy programu otrzymują od Polartec® również kompletny system odzieży potrzebny do zrealizowania wyprawy. 

Polartec® Challenge ma wspierać podróżników, którzy szanują środowisko i kultury lokalne tak by stali się godnymi wzorcami dla entuzjastów wypraw na całym świecie.

Nadesłane aplikacje będą oceniane pod kątem zaangażowania uczestnika, wizji projektu czy też aspektu edukacyjnego. Polartec® Challenge nie jest grantem dla projektów opartych na samej rywalizacji ani powstających jedynie dla zdobycia funduszy.

Wśród zwycięzców poprzedniej edycji Polartec® Challenge znalazły się m.in.: 

Kate Harris i Melisa Yule, które badały regionalne inicjatywy ochrony środowiska podczas swojej rocznej wyprawy rowerowej Jedwabnym Szlakiem z Europy do Azji.

Kate Harris i Melisa YuleKate Harris i Melisa Yule

Jon Turk i Erik Boomer, którzy dokonali pierwszego okrążenia wyspy Ellesmere (kajakami, saniami i na nartach), o którym mówi się, że była to jedna z ostatnich najwspanialszych wypraw w rejonie Arktyki.

Jon Turk i Erik BoomerJon Turk i Erik Boomer

Czekamy na Wasze zgłoszenia! 

Aplikacje należy składać TUTAJ.

 Źródło: Polartec

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0