HomeImprezy outdoor

W jeden weekend dookoła świata – Festiwal Slajdów Podróżniczych Terra

W pierwszy weekend grudnia w warszawskim kina Wisła odbędzie się 12. Festiwal Slajdów Podróżniczych Terra. 

Jak co roku przygotowaliśmy bardzo różnorodny program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Do pokazów zaprosiliśmy wspaniałych, otwartych ludzi, którzy chcą się dzielić swoją pasją, którą jest podróżowanie. Bez biletów, wiz, pakowania, dużych pieniędzy, wystarczy tylko zasiąść w kinowym fotelu i oglądać, słuchać, chłonąć, odkrywać i planować swoje wymarzone podróże – mówią pomysłodawcy i organizatorzy festiwalu Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie.

W tym roku uczestnicy festiwalu wyruszą w pełną przygód podróż dookoła świata, posłuchają opowieści o współczesnym Jedwabnym Szlaku, zatrzymają się na 3-lata na Filipinach, przemierzą osobową toyotą kawał Afryki, będą podziwiać zjawiskowe krajobrazy i przyrodę Antarktyki, powędrują przez himalajskie królestwo Zanskar, pojadą na wschodnie rubieże Europy – do Gruzji i Armenii, a na koniec zdobędą dziewiczy szczyt Tramen Tepui w Wenezueli.

W różne zakątki świata zabiorą wszystkich: Karolina Sypniewska, Zbigniew Nowak, Agnieszka Doberschuetz Mikołaj Golachowski, Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, Anna i Marcin Szymczakowie, Marek Arcimowicz. Po każdym pokazie slajdów odbędzie się spotkanie z jego autorem. 

Podczas Festiwalu, kupując Kalendarz Dzieci Jeevodaya, będzie można wspomóc budowę placu zabaw w Ośrodku Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya (Dżiwodaja) w Indiach, który będzie służył około 460 dzieciom pochodzącym z rodzin dotkniętych trądem. Dostępna będzie również oferta sponsorów Festiwalu: Klubu Podróży Horyzonty i Cewe Color, a także stoisko Adventurebooks.pl. Patronem Festiwalu jest Muzeum Azji i Pacyfiku. 

Więcej informacji wraz z pełnym programem Festiwalu na: www.festiwalterra.pl

Marta Wojtach

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0