HomeNowości z rynku

Lekkie kurtki i spodnie marki Montano – Latok minimalist

Popularna wśród taterników i wspinaczy marka Montano wprowadza na rynek nową linią lekkich kurtek i spodni wspinaczkowych – Latok minimalist. Prezentacja linii będzie miała miejsce podczas Kiermaszu Odzieży i Sprzętu Outdoorowego na 10. Krakowskim Festiwalu Górskim. 

Ideą produktów spod znaku LMW jest połączenie lekkości i funkcjonalności. To produkty przeznaczone dla tych, którzy nie chcą nosić w góry ciężkich plecaków i oczekują od swojego ubrania maksymalnej użyteczności: ochrony przed wiatrem i deszczem, przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu termicznego.

Montano, kurtka Latok minimalistMontano, kurtka Latok minimalist

 

Zarówno spodnie, jak i kurtka Latok minimalist wykonane są z rozciągliwego materiału Singtex 10 000 stretch, zapewniającego wodoszczelność, wiatroszczelność oraz oddychalność. 

Singtex 10 000Singtex 10 000

Kurtka Latok minimalist posiada wszystkie szwy podklejone. Została wyposażona w pełnej długości bryzgoszczelny zamek YYK, dwie zewnętrzne kieszenie zasuwane na zamki oraz elastyczny ściągacz w rękawach i na dole kurtki.

Montano, kurtka Latok minimalist - kieszenie oraz ściągacze na dole kurtki i w mankietachMontano, kurtka Latok minimalist – kieszenie oraz ściągacze na dole kurtki i w mankietach

Przylegający do głowy kaptur również posiada elastyczny ścigacz, a wysoka garda szczelnie chroni szyję i głowę. Dzięki elastyczności materiału z jakiego wykonana jest kurtka, można pod nią zmieścić dodatkowe warstwy termiczne, takie jak softshell, czy kurtkę z PrimaLoft. 

Montano, kurtka Latok minimalist - kapturMontano, kurtka Latok minimalist – kaptur

Dla fanów marki Montano, istotną informacją może być to, że krój męskiej kurtki Latok minimalist jest bardzo zbliżony do kroju kurtki Bugaboos soft shell. Natomiast damska wersja Latok minimalist krojem bardzo przypomina damski model Shiva soft shell.

Zaletą kurtki jest jej waga – model męski to zaledwie 290 g. Kurtka wyposażona jest w worek kompresyjny, dzięki któremu po spakowaniu zajmuje niewiele miejsca. Cena to: 460 zł

Na kiermaszu Krakowskiego Festiwalu Górskiego będzie można przyjrzeć się także męskim spodniom Latok minimalist. Model wyposażony jest w zamki bryzgoszczelne od wysokości biodra w dół nogawki.

Podczas kiermaszu marka Montano tradycyjnie będzie udzielała na swoje produkty rabatu w wysokości 20%. W planach są również dodatkowe promocje i wyprzedaże. Producent zaprasza także do rozmów i komentarzy na temat najnowszych produktów. 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0