HomeImprezy outdoor

Steve House – gwiazda 10. KFG i ambasador marki Patagonia w sklepie MOKO

8 grudnia 2012 r. o godz. 13.00 w sklepie Moko przy ulicy Zyblikiewicza 2 w Krakowie będzie gościł Steve House, gość tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Sponsorowany przez firmę Patagonia, obecną od tego roku także w Polsce, spotka się z publicznością w sklepie Moko, w którym można obejrzeć bogatą kolekcję odzieży tej kultowej amerykańskiej marki.

Steve House zaraził się na dobre wspinaniem w Słowenii, gdzie trafił na roczną wymianę tuż po ukończeniu szkoły średniej. Po powrocie do Stanów w latach 90. swoje cele wspinaczkowe wynajdywał głównie na Alasce i w Górach Skalistych – gdyż te rejony były dla niego wtedy najłatwiej dostępne – aż wreszcie trafił w Himalaje.

Jego największe osiągnięcia to wytyczenie nowej drogi na odizolowanym i mało wtedy znanym szczycie K7 w Dolinie Charakusa w Pakistanie (2004 r.) oraz pierwsze wejście na wierzchołek K7 West (2007 r.). W 2005 r. w stylu alpejskim wspinał się nową drogą na ścianie Rupal na Nanga Parbat. Reinhold Messner nazwał nagrodzonego nagrodą Złotego Czekana Steve’a House’a najlepszym obecnie na świecie wspinaczem wysokościowym.

House jest gorącym orędownikiem stylu alpejskiego, wspina się też samotnie. Im prostsze rozwiązania zastosujesz, tym bogatsze będą Twoje przeżycia – to jego motto. Ta filozofia odpowiada wizerunkowi firmy Patagonia, z którą jest związany. Firma wyróżnia się nie tylko wzorami i jakością swoich produktów, ale również misją, którą stara się realizować: stworzyć najlepszy produkt, nie wyrządzić szkody otoczeniu i wykorzystać biznes do inspirowania i wprowadzania rozwiązań, które będą przeciwdziałać obecnemu kryzysowi ekologicznemu.

W 2010 r. Steve House miał groźny wypadek podczas wspinaczki w Kanadzie. Obecnie skupia się na pisaniu, prelekcjach dla publiczności i przekazywaniu swojego bogatego doświadczenia młodym adeptom wspinaczki. Udziela się w środowisku wspinaczkowym. Mieszka w Colorado z żoną Evą. 

W sobotnie wczesne przedpołudnie 8 grudnia będzie można porozmawiać ze Steve’m Housem o wrażeniach z jego wspinaczek oraz zdobyć autograf. Przy okazji sklep Moko zaprasza do zapoznania się z najnowszą kolekcją odzieży marki Patagonia.

Fanów Steve’a House’a zapraszamy także w sobotni wieczór na prelekcję na KFG, która odbędzie się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, ul. Rakowicka 27 o godz. 20.45 w ramach 10. Krakowskiego Festiwalu Górskiego. 

Więcej informacji:

www.e-moko.pl

www.kfg.pl

 Źródło: Moko

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0