HomeImprezy outdoor

W niedzielę zaczynamy wielkie ściganie w ramach Salomon Nordic Sunday

Ponad 13 kilometrów świetnie przygotowanymi trasami w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach – tyle czeka zawodników uczestniczących w pierwszym w tym sezonie biegu w ramach cyklu Salomon Nordic Sunday.

W niedzielę 16 grudnia na starcie na Polanie Jakuszyckiej pojawią się zawodnicy z Polski i Czech, w tym m.in. nasza narodowa reprezentacja wioślarek. 

Czas startować. Pierwszy bieg w tegorocznym Salomon Nordic Sunday już w niedzielę 16 grudnia (fot. Stacja Jakuszyce)Czas startować. Pierwszy bieg w tegorocznym Salomon Nordic Sunday już w niedzielę 16 grudnia (fot. Stacja Jakuszyce)

Jak już wcześniej informowaliśmy, nadchodzący, czwarty sezon SNS-a – największego cyklu zawodów dla narciarzy biegowych amatorów, przyniesie sporo zmian.

Nie ma już podziału na dystanse, delikatnie zmieniły się przedziały wiekowe w poszczególnych kategoriach, zmienił się także regulamin nagradzania. Nagród będzie znacznie więcej, m.in. dwie pary nart firmy Salomon. Ale żeby wygrać jedną z nich trzeba będzie wypełnić kupon konkursowy i odpowiedzieć na jedno pytanie.

Ale przejdźmy już do informacji sportowych. Zapisy do każdego biegu w ramach cyklu Salomon Nordic Sunday trwają oczywiście do dnia zawodów. Zgłaszać możecie się więc do niedzieli 16 grudnia, do godz. 10.00 (start o godz. 11.00) w biurze zawodów na Polanie Jakuszyckiej. Ale organizatorzy apelują o rejestrację online. A także wcześniejsze przelewy z opłatą startową, która na trzy dni przed biegiem wynosi już 50 zł (wcześniej 40 zł).

W dniu zawodów biuro będzie otwarte od godz. 8.00 do 10.00. Przed pierwszym biegiem ruch będzie większy, niż później, bo w tą niedzielę zawodnicy będą pobierali chipy do pomiaru czasu. Przypominamy – bo to kolejna nowość – teraz chip przynależy do zawodnika przez cały sezon, a oddajemy go dopiero po naszym ostatnim starcie w SNS-ie.

Nowa będzie także trasa pierwszego biegu. Do tej pory po tej trasie zawodnicy SNS-a jeszcze się nie ścigali. Zacznie się niewinnie – biegiem tzw. trasą Spacerową w stronę niezwykle popularnego Schroniska Orle. A potem będzie się działo. A to za sprawą mającego 3.300 metrów podbiegu tzw. Starą Drogą Celną, czyli trasą Elektrowni Turów. Łącznie trasa liczyć będzie ok. 13 kilometrów.

Trasa niedzielnego Biegu Inauguracyjnego czwartego sezonu Salomon Nordic Sunday liczy ok. 13 km (fot. Stacja Jakuszyce)Trasa niedzielnego Biegu Inauguracyjnego czwartego sezonu Salomon Nordic Sunday liczy ok. 13 km 

I jeszcze bardzo ważna wiadomość dla wszystkich biegnących, a także kibicujących. Zgodnie z obowiązującą ustawą o bezpieczeństwie w górach – trasy zawodów są zamknięte dla turystów, na czas rozgrywania biegu. Dotyczy to także niezwykle popularnej trasy Spacerowej, która w niedzielę będzie niedostępna dla turystów od godz. 10.30 do ok. 11.30.

Warunki śniegowe na Polanie Jakuszyckiej są dobre. Na trasach znajduje się ok. 40 cm śniegu, a poza nimi nawet do 70 cm. Na weekend zapowiadane są lekkie opady śniegu i temperatury w dzień od -3 do 0 stopni Celsjusza.

Więcej informacji na temat cyklu Salomon Nordic Sunday, regulamin, a także zapisy online na stronie cyklu, pod adresem: www.sns-nartybiegowe.pl

 Źródło: H&S Media Consulting

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0