HomeNowości z rynku

Nowe nawigacje turystyczne Garmin Oregon na targach CES

Szybsze ustalanie pozycji dzięki obsłudze GPS oraz GLONASS, wbudowany aparat 8MP, udoskonalony wyświetlacz i wydłużony czas pracy na baterii to tylko niektóre z zalet najnowszych modeli nawigacji turystycznych Garmin.

Garmin, globalny lider w dostarczaniu rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, prezentuje nową serię Oregon 600/650 – wytrzymałą ręczną nawigację z dotykowym ekranem, precyzyjnie prowadzącą do celu dzięki współpracy z systemami GPS oraz GLONASS. Nawigacja jest wyposażona w udoskonalony wyświetlacz, wykorzystujący światło padające na ekran i czytelny zarówno w silnym słońcu jak i w cieniu.

Garmin, seria Oregon 600/650Garmin, seria Oregon 600/650

Nowa seria Oregon to rozszerzenie popularnej serii Oregon 500, wzbogaconej o nowe i ulepszone funkcje. Bardziej wydajny procesor umożliwia wygodniejsze zarządzenie wysokiej jakości mapami – przybliż, oddal, obróć – wszystko za pomocą ekranu dotykowego, który sprawdzi się w każdych warunkach, również podczas obsługi w rękawiczkach. Innowacyjne rozwiązania zapewniają również oszczędność baterii, pozwalając cieszyć się nawigacją nawet podczas dłuższych wypraw.

Wbudowany aparat (8MP) z funkcją autofocus, zoomem cyfrowym i lampą błyskową/latarką oraz programowalne przyciski umożliwiają zrobienie zdjęć za pomocą tylko jednego ruchu – utrwal wspomnienia, zaznacz waypointy lub baw się w geocaching bez papierowych map.

Garmin, seria Oregon 600/650Garmin, seria Oregon 600/650

Dzięki współpracy urządzenia ze smartfonem z bezpłatną aplikacją Garmin BaseCamp, użytkownicy Oregona mogą na bieżąco dzielić się swoimi doświadczeniami i sprawdzać dostępne opisy przygód Garmin Adventures w okolicy. Modele Oregon „t” z fabrycznie załadowaną rekreacyjną mapą Europy (szczegółowość na poziomie mapy ze skalą 1:100 000) są gotowe do ruszenia na wyprawę od razu po wyjęciu z pudełka.

Nowa seria Oregon została zaprojektowana tak, by doskonale sprawdzać się podczas różnych aktywności na świeżym powietrzu. Oregon wykorzystuje padające na ekran światło słoneczne, dzięki czemu wyświetlacz jest dwukrotnie jaśniejszy w porównaniu do poprzednich modeli. Ponadto, obsługa systemów GPS oraz GLONASS zapewnia dokładniejszą lokalizację w krótszym czasie – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. – Kolejnym ważnym udoskonaleniem jest możliwość ładowania i pobierania danych z wyprawy, wykorzystując smartfon z aplikacją Garmin BaseCamp. W połączeniu z wyjątkową wytrzymałością i długim czasem pracy na baterii, nowy Oregon stał się pierwszą tak wszechstronną i niezawodną nawigacją turystyczną na rynku.

Jeszcze dokładniejsza lokalizacja i nawigowanie: Modele z nowej serii Oregon mają wbudowany 3-osiowy kompas elektroniczny z kompensacją nachylenia, który pokazuje kierunek poruszania się nawet, gdy stoimy w miejscu lub nie trzymamy urządzenia poziomo.

Garmin, seria Oregon 600/650Garmin, seria Oregon 600/650

Barometryczny wysokościomierz monitoruje zmiany ciśnienia, aby dokładnie określić wysokość, na jakiej się znajdujemy. Dodatkowo nawigacja umożliwia śledzenie zmian ciśnienia na przestrzeni czasu, pomagając przewidzieć zmiany pogody. Dzięki bardzo czułemu odbiornikowi GPS z systemem WAAS, obsłudze GLONASS oraz funkcji wstępnego ustalania pozycji HotFix® Oregon szybko i precyzyjnie ustala pozycję i śledzi ją nawet przy dużym zachmurzeniu i w głębokich dolinach.

Wykorzystując satelity GLONASS, odbiornik potrzebuje średnio o 20% mniej czasu na ustalenie pozycji niż opierając się tylko na GPS. Dodatkowo, dzięki obsłudze GPS oraz GLONASS odbiornik ma możliwość korzystania z 24 satelitów więcej niż gdyby korzystał tylko z GPS.

Intuicyjny interfejs oraz wyjątkowo długi czas pracy na baterii: Jedną z nowych funkcji Oregona jest całościowy widok trasy – użytkownicy widzą pełen wykres zmian wysokości na trasie, mogąc również przybliżyć dowolny fragment szlaku. Opierając się na danych mapowych, nawigacja pokazuje, czego możemy się spodziewać.

W zestawie z ważącym jedynie 199 gramów Oregonem 650/650t otrzymujemy zestaw akumulatorów NiMH (opcjonalne z modelem 600/600t). Jeden zestaw baterii umożliwia 16 godzin pracy na jednym ładowaniu. Akumulatory ponownie naładują się, gdy tylko urządzenie zostanie podłączone do źródła prądu. Na dłuższej ekspedycji, gdy jedno „życie” baterii nie wystarcza, użytkownicy mogą wymiennie stosować 2 baterie typu AA.

Utrwal wspomnienia i podziel się nimi z przyjaciółmi: Nie ma już potrzeby brania na wycieczkę dodatkowego aparatu fotograficznego, aby zrobić „naprawdę dobre” zdjęcia. Wbudowany w Oregon 650/650t aparat cyfrowy 8MP z funkcją autofocus pozwala na robienie zdjęć wartych pokazania znajomym czy wydrukowania na pamiątkę. Każde zdjęcie jest geotagowane – zapisywana jest dokładna pozycja, gdzie zostało zrobione, dzięki czemu później z łatwością będziesz mógł wrócić do tego miejsca.

Garmin, seria Oregon 650/650tGarmin, seria Oregon 650/650t

Zaplanuj też kolejną przygodę – oprogramowanie BaseCamp pozwala użytkownikom przeglądać oraz organizować mapy, waypointy, trasy i ślady. Ta bezpłatna aplikacja do planowania podróży umożliwia także tworzenie pełnych opisów przeżytych przygód – Garmin Adventure to nie tylko przebyta trasa, ale również zdjęcia i filmy zrobione po drodze.

Wszystko to zamieszczone online dla łatwiejszego dzielenia się z przyjaciółmi, rodziną i innymi podróżnikami. BaseCamp wyświetla na ekranie dane topograficzne w dwóch lub trzech wymiarach, w tym izolinie i profile wysokości. Umożliwia również transfer map rastrowych Birds Eye Select.

Połącz się i prześlij dane na wiele sposobów: Dzięki modułowi Bluetooth użytkownicy mogą bezprzewodowo przesyłać duże pliki, takie jak zdjęcia, Garmin Adventures czy Custom Maps (mapy własne) pomiędzy urządzeniami z serii Oregon 600.

W połączeniu ze smartfonem z modułem Bluetooth można na bieżąco dzielić się swoimi podróżami i przygodami z rodziną czy przyjaciółmi. Gdziekolwiek jesteś, sprawdź Garmin Adventures w okolicy! Oregon jest również kompatybilny z systemem ANT+™, dzięki czemu współpracuje z monitorem pracy serca, czujnikiem kadencji, temperatury czy nadajnikiem Chirp.

Na szlaku: Szeroki wybór europejskich map topograficznych TOPO zapewnia najwyższy poziom szczegółowości, porównywalny z mapami o skali 1:25 000. Na mapach znajdziemy kontury terenu, profile wysokości, szczyty, drogi rutowalne i szlaki, parki, linie brzegowe, rzeki, jeziora i punkty geograficzne.

Na drodze: Z opcjonalnymi mapami City Navigator Oregon oferuje dokładne mapy ulic, miliony fabrycznie załadowanych punktów POI czy nawigację skręt po skręcie do wybranego celu. Dodatkowo użytkownik może wyposażyć się w zestaw samochodowy Auto Nav z uchwytem z przyssawką i ładowarką samochodową.

Na rowerze: Lekki Oregon doskonale sprawdzi się podczas treningu na szlaku rowerowym. Jest kompatybilny z monitorem pracy serca i czujnikiem prędkości/kadencji, a opcjonalny uchwyt na rower ułatwia śledzenie na bieżąco prędkości, dystansu, wysokości i pozycji.

Na wodzie: Dodaj do urządzenia mapy BlueChart® g2, aby mieć pod kontrolą wszystko, czego potrzebujesz do spędzenia pięknego dnia na wodzie – kontury głębokości, znaki nawigacyjne i porty.

Geocaching bez granic: Oregon może przechowywać wiele skrzynek geocache, oferuje również wsparcie dla plików GPX z różnych platform do geocachingu, np. OpenCaching.com, skąd można pobrać informacje o skrzynkach bezpośrednio do urządzenia. Zabawa w geocaching bez papierowych map jest nie tylko prostsza i bardziej efektywna, ale przede wszystkim pomaga w ochronie środowiska. Oregon przechowuje i wyświetla kluczowe informacje, takie jak pozycja, ukształtowanie terenu, poziom trudności, wskazówki i opisy skrzynek. Umożliwia nawet filtrowanie skrytek i łączy się z nadajnikami Chirp – geocaching staje się prostszy niż kiedykolwiek!

Oregon jest najnowszym produktem firmy Garmin z segmentu outdoor, który skupia się na rozwijaniu technologii i rozwiązań poprawiających jakość wypraw turystycznych.

Niezależnie od tego, czy grasz w golfa, chodzisz po górach, polujesz czy jesteś entuzjastą geocachingu – urządzenia Garmin outdoor są doskonałym uzupełnieniem ekwipunku zarówno zaawansowanych jak i początkujących amatorów wypraw turystycznych.

Więcej informacji o produktach Garmin z segmentu outdoor dostępnych na stronie http://www.garmin.com/pl-PL/explore/onthetrail.

Źródło: Garmin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0