HomeImprezy outdoor

Światowy Dzień Śniegu Salomona Nordic Sunday świętuje w dwóch miejscach

Dwa biegi w jeden dzień i to na dwóch krańcach Polski, tego w Salomon Nordic Sunday jeszcze nie było. W niedzielę 20 stycznia – w Światowy Dzień Śniegu FIS – zawodnicy zarejestrowani w cyklu SNS będą mieli do wyboru 15 km na Polanie Jakuszyckiej lub około 9 km na polu golfowym w Paczółtowicach.

Zawodnicy Salomon Nordic Sunday (fot. Stacja Jakuszyce)Zawodnicy Salomon Nordic Sunday (fot. Stacja Jakuszyce)

Zacznijmy od zupełnie nowego biegu w kalendarzu Salomon Nordic Sunday, czyli od 9 km na polu golfowym Kraków Valley Golf w Paczółtowicach, niedaleko Krakowa. Niedziela w tym miejscu ma być prawdziwym festiwalem narciarskim. Obok startu znajdzie się darmowa szkółka narciarska, dla dzieciaków chcących spróbować narciarstwa biegowego, będą też darmowe instruktaże z narciarstwa zjazdowego na niedalekich stokach.

Sama trasa, wbrew pozorom nie będzie zupełnie płaska. Jak na każdym polu golfowym, także w Paczółtowicach sporo jest górek.

A tak wygląda trasa biegowa w na polu golfowym Paczółtowicach. Zapewniamy, że bardzo ciekawa (fot. Kraków Valley Golf)A tak wygląda trasa biegowa w na polu golfowym Paczółtowicach. Zapewniamy, że bardzo ciekawa (fot. Kraków Valley Golf)

Najciekawsze jest to, że całą trasę widać z jednego miejsca. To komfort dla oglądających wyścig – zapewnia Witold Lercel z Centrum Biegowego Salomon w Krakowie, które organizuje niedzielny bieg w Paczółtowicach.

I jeszcze o samej trasie. Będzie liczyła ok. 9 km (dwie pętle po ok. 4,5 km), poprowadzona głównie trasą granatową (patrz mapka poniżej).

W środę przejechaliśmy trasę skuterami i ratrakiem. W wielu miejscach jest nawet metr śniegu. Zawody więc na pewno się odbędą, szczególnie, że prognozy są dla nas bardzo korzystne – zapowiada W. Lercel.

Salomon Nordic Sunday - mapka biegu w PaczółtowicachSalomon Nordic Sunday – mapka biegu w Paczółtowicach

Biuro zawodów w Paczółtowicach znajdzie się obok recepcji Klubu Golfowego. Będzie czynne od godz. 9.00 do 11.00. Tam też znajdą się szatnie, szafki depozytowe, catering. Start do biegu stylem klasycznym o godz. 11.15, stylem dowolnym o 11.30.

Salomon Nordic Sunday - profil trasySalomon Nordic Sunday – profil trasy

Mamy nadzieję, że to tylko początek biegówek w Paczółtowicach. Już wkrótce chcemy tu otworzyć wypożyczalnię sprzętu do narciarstwa biegowego – oznajmia W. Lercel.

A teraz o biegu SNS-a w Jakuszycach. W niedzielę na zawodników czeka trasa o długości 15 km, w tym 7 kilometrów ciekawych, wymagających podbiegów. Po raz pierwszy w tym sezonie biegnąca w stronę Szklarskiej Poręby. Aż na sam szczyt obok Kopalni. A potem przez Jelenią Łąkę do mety na Polanie Jakuszyckiej. Start tradycyjnie o godz. 11.00 – klasykiem i o 11.15 – łyżwą. A na starcie m.in. kadra narodowa wioślarzy w składzie: Konrad Wasielewski (mistrz olimpijski w czwórce), Kamil Zajkowski (wicemistrz świata juniorów), Antoni Kozak, Piotr Licznerski, Dawid Grabowski, Mirosław Ziętarski, Paweł Paziewski oraz Adam Wicenciak.

Organizatorzy, a także zarządzające trasami Stowarzyszenie Bieg Piastów przypomina, że trasa zawodów od godz. 10.00 do 14.00 będzie zamknięta dla turystów.

Biuro zawodów tradycyjnie będzie zlokalizowane na Polanie Jakuszyckiej i będzie czynne od godz. 8.00 do 10.00.

Po obu biegach tradycyjne losowanie cennych nagród (m.in. dwie pary nart i pulsometr) wśród wszystkich uczestników.

Na koniec dwie niezwykle istotne informacje dla wszystkich zawodników.

Pierwsza dotyczy klasyfikacji generalnej. Równoległe biegi będą miały dwa różniące się od siebie przeliczniki, zależne przede wszystkim od frekwencji, a także dystansu. Także start w biegu o mniejszej obsadzie, nie gwarantuje nam większej liczby punktów do klasyfikacji generalnej.

Druga informacja, a raczej prośba – przypomnienie dotyczy wpłat wpisowego. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem wpłacamy pieniądze na konto organizatora biegu, w którym chcemy wystartować (dane na stronie www.sns-nartybiegowe.pl w zakładce regulamin), a w tytule przelewu wpisujemy imię i nazwisko, a także datę i miejsce biegu, na którym się pojawimy.

 Źródło: H&S Media Consulting

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0