HomeImprezy outdoor

Pół tysiąca kilometrów rywalizacji w śniegu, mrozie i bez odpoczynku

To wszystko czeka na śmiałków, którzy jutro, 23 stycznia staną na starcie zawodów Adventure Racing European Championships 2013, zaliczanych do AREuroSeries. Zawodnicy pokonają trasę długą zmieniając dyscypliny: kolarstwo górskie, bieg/trekking, narciarstwo biegowe, bieg na orientację, rakiety śnieżne, zadania wysokościowe na linach i logiczne.

Na finał organizatorzy przygotowali odcinek specjalny, do przebycia na koniach rasy huculskiej. Trasę długa wyznaczono na 500 kilometrów.

Dla mniej zaawansowanych istnieje możliwość uczestniczenia w trasie krótkiej, 160 kilometrowej.

Start zawodów: 23.01.2013, godz. 10.00, Rynek w Gorlicach (Beskid Niski).

Rajdy przygodowe, szczególnie zimą, to dyscyplina niezwykle trudna i wymagająca nie tylko nienagannej kondycji fizycznej, ale przede wszystkim żelaznej siły woli. Wspieramy tych, których sport motywuje do mierzenia się z samym sobą – walki o każdą sekundę wobec skrajnego wycieńczenia organizmu – mówi Paweł Sawicki z firmy Timex.

Timex Rajd Zimowy 360 StopniTimex Rajd Zimowy 360 Stopni

Na zwycięzców czeka nowoczesny sprzęt ułatwiający przygotowania do tak trudnych zawodów: zegarki z zainstalowanym modułem GPS, dzięki któremu możliwy jest odczyt prędkości tempa i dystansu w czasie rzeczywistym.

Baza AREC 2013 znajduje się w Stadninie Koni Huculskich w Regietowie.

Sponsorem zawodów jest producent zegarków sportowych Timex Ironman, z którym Stowarzyszenie Team 360 Stopni współpracuje od 2008 roku. 

Strona zawodów: http://www.zima_2013.team360.pl.

Film z ubiegłego roku:

[video:http://www.youtube.com/watch?v=c6f_CDWyqO0]

Źródło: Timex

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0