HomeRynek outdoor

Za oknem śnieg, a przygotowania do Targów Lato trwają

Firma MT Targi, organizator Targów Lato, jak co roku zaprasza miłośników podróży, rodziny z dziećmi oraz wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia wielkiego pikniku turystycznego. Poprzednia edycja zgromadziła 428 wystawców z 19 krajów, a ponad 25 000 osób odwiedziło ten kiermasz.

XVIII Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2013 odbędą się w dniach 19-21 kwietnia 2013 w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56c.

Podczas tego rodzinnego pikniku będzie można zapoznać się z ofertą wyjazdową na sezon letni prezentowaną przez wystawców krajowych i zagranicznych. Chętni mogą wziąć udział w ciekawych seminariach tematycznych, a dla dzieci przewidzianych jest wiele różnorodnych atrakcji.

Targi Turystyki i Wypoczynku Lato to doskonała okazja do zapoznania się z wakacyjną ofertą biur podróży. Wielu touroperatorów prowadzi na miejscu sprzedaż imprez, oferując przy tym atrakcyjne „targowe” zniżki. Jak wynika z najnowszego raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki („Raport tygodniowy 03/2013”, www.pzot.pl), w czołówce sprzedawanych obecnie wyjazdów na sezon letni są Grecja, Egipt oraz Turcja.

To właśnie te kierunki od lat cieszą się największym zainteresowaniem, co potwierdza liczba rezerwacji dokonywana przez klientów. Przewiduje się, że najwięcej podróżnych decydujących się na spędzenie urlopu za granicą spędzi go w którymś z tych krajów. U progu wakacji będzie więc można zapoznać się z ofertą touroperatorów, wybrać najlepszą dla siebie wycieczkę, w czym doradzą przedstawiciele biur. Dodatkowo będzie można zasięgnąć informacji o krajach na ich narodowych stoiskach.

Osoby, które będą chciały spędzić wakacje w kraju, również znajdą interesujące propozycje. Targi Lato to miejsce, w którym odwiedzający mogą poznać ofertę turystyczną przygotowaną przez polskie regiony, miasta, hotele, pensjonaty, sanatoria oraz uzdrowiska. Nie zabraknie też prezentacji lokalnych atrakcji turystycznych. Celem organizatora i wystawców jest kompleksowe przedstawienie możliwości spędzenia urlopu oraz zaplanowania poznawczych eskapad, również w Polsce.

Na Targach znajdą się m.in. propozycje wyjazdów dla rodzin z dziećmi, osób poszukujących aktywnego czy zdrowotnego wypoczynku, turystów, którzy pragną zaplanować swoją podróż we własnym zakresie, a także dla osób starszych.

Targi Lato 2012Targi Lato 2012

Targi Lato będą w tym roku wzbogacone o odbywające się w tym samym czasie i miejscu Targi Produktów Regionalnych „Regionalia” oraz po raz pierwszy Targi „Agroturystyka”. Dzięki temu odwiedzający będą mieli okazję do zapoznania się z ofertą gospodarstw agroturystycznych i ekologicznych, a także spróbowania regionalnych przysmaków.

Targi Lato skierowane są głównie do mieszkańców Warszawy i okolic. Najbliższa impreza będzie zorganizowana według sprawdzonego w poprzednich latach scenariusza. Poza częścią wystawową, w której będzie można zapoznać się z prezentowanymi ofertami, przygotowane zostaną specjalne sektory dla dzieci, a w nich dmuchane zjeżdżalnie czy miejsca wspinaczkowe. Policja zorganizuje ponownie miasteczko rowerowe, będą też warsztaty z robotyki dla dzieci.

Patronat Honorowy nad Targami Lato 2013 sprawują Jolanta Koczorowska, Burmistrz Dzielnicy Wawer, Małgorzata Chechlińska, Prezes Polskiego Związku Prywatnych Pracodawców Turystyki Lewiatan Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych oraz Warszawska Izba Turystyki.

Więcej informacji: www.targilato.pl.

 Źródło: MT Targi Polska

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0