HomeNowości z rynku

3054 kilometry w 50 dni – szlak Te Araroa w produktach The North Face

Te Araroa to nowy szlak, który łączy dwa końce Nowej Zelandii. Mierząca 3054 kilometry trasa swój początek ma w Cape Reinga i biegnie przez jedne z najpiękniejszych zakątków kraju. Mieszanka różnych typów terenu oraz bogata flora i fauna sprawiają, iż Te Araroa to jeden z najbardziej niezwykłych szlaków na świecie.

Brytyjczyk Jez Bragg podjął się próby przebiegnięcia tej trasy w ciągu 50 dni. 12 grudnia, po kilku dniach aklimatyzacji, wyposażony w specjanie dobraną, lekką i pakowną odzież oraz potrzebny sprzęt rozpoczął swoją przygodę.

Jez Bragg (fot. Damiano Levanti)Jez Bragg (fot. Damiano Levanti)

Mimo dobrego przygotowania, szlak w górzysty terenie okazał się być bardzo wymagający. Mimo to, tuż przed końcem roku Brytyjczyk dotarł do połowy drogi i rozpoczął przygotowania do pokonania Cieśniny Cooka. Zarówno prognozy pogody jak i humor, pozwalały mieć nadzieję, że drugi etap wyprawy na Wyspie Południowej również zakończy się sukcesem.

Dystans, który biegacz pokonał w ciągu pierwszych 27 dni wyprawy jest równy odległości z Rzymu do Warszawy. To jednak nie koniec zmagań. Do zakończenia biegu wciąż pozostało 12 dni i około 1100 kilometrów! Choć w ostatnim czasie pogoda nie rozpieszcza zawodnika, biegnąc przez przepiękny Park Narodowy Nelson Lake, nie traci on pogody ducha i wiary w powodzenie swojej wyprawy.

Jakie wyposażenie potrzebne jest by pokonać 3054 kilometry w 50 dni?

AK Stormy Trail Jacket

Szybkoschnąca, „oddychająca” i nieprzemakalna kurtka do biegania doskonale chroni przed silnymi opadami i mrozem. Została wyposażona w kaptur a jej lekkość i ściśliwość ułatwia przechowywanie. Technologia FlashDry™ zapewnia doskonały czas schnięcia i przepływ powietrza. Odblaskowe wstawki zapewniają widoczność podczas biegu nocą.

The North Face, kurtka AK Stormy Trail JacketThe North Face, kurtka AK Stormy Trail Jacket

Cena: 749 pln

Better Than Naked S/S

Lekka, odprowadzająca wilgoć koszulka z wentylacją została wyposażona w technologię Flashdry™, która wspomaga proces schnięcia i regulację temperatury. Bezszwowe łączenia zmniejszają ciężar i minimalizują otarcia, aby zagwarantować wygodę i wydajność podczas długich biegów. Umieszczony na środku pleców system wentylacji ułatwia przepływ powietrza i zapewnia swobodę ruchów.

The North Face, koszulka Better Than Naked S/SThe North Face, koszulka Better Than Naked S/S

Cena: 199 pln

Better Than Naked Short

Chroniące przed słońcem, nieprzemakalne spodenki posiadają dostosowane do ułożenia ciała wstawki z elastycznej siatki, zapewniające swobodę ruchów i przepływ powietrza. Brak szwów od wewnątrz oraz doskonale przylegająca i wygodna siatka wewnętrzna zapobiegają otarciom. Spodenki zostały wykonane z szybkoschnącego materiału zewnętrznego, który zapewnia doskonałą „oddychalność”. Podszewka Flashdry™ odprowadza wilgoć z powierzchni ciała.

The North Face, spodenki Better Than Naked ShortThe North Face, spodenki Better Than Naked Short

Cena: 199 pln

Hypertrack Guide

Wygodne, lekkie buty biegowe na szlak i na ulicę. Amortyzacja na drodze – wydajność na szlaku. Opracowana przez The North Face technologia Cradle Guide™ wspomaga naturalny krok. Lekka przyszwa z „oddychającej” siatki i minimalistyczny, bezszwowy krój. Odpowiednio rozmieszczone komory w podeszwie z gumy o wysokiej odporności zapewniają dodatkową przyczepność i trwałość.

The North Face, buty Hypertrack GuideThe North Face, buty Hypertrack Guide

Cena: 419 pln

Więcej informacji na temat Jeza Bragga oraz dziennik z relacją z wyprawy znaleźć można na stronie:

www.thenorthfacejournal.com

Najnowszy film:

[video:www.youtube.com/watch?v=Gc7U3740K44&feature=youtu.be]

Wyprawę można również śledzić na profilu Instagram: #teararoa

 Źródło: Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0