HomeRynek outdoor

Columbia wycofuje kurtki z technologią Omni-Heat electric

Ze względu na zagrożenia oparzeniami, Columbia Sportswear wycofuje egzemplarze kurtek Omni-Heat z technologią electric, wyprodukowane w 2012 roku.

Columbia Sportswear, w powiązaniu z US Consumer Product Safety Commission, we wtorek wydała dobrowolnie komunikat dotyczący wycofania kurtek Omni-Heat electric, stwierdzając, że: podgrzewany wewnętrzny mankiet nadgarstka może się przegrzać, stwarzające ryzyka oparzeń.

Dotychczas w Stanach Zjednoczonych nie raportowano o żadnych incydentach dotyczących przegrzewających się mankietów nadgarstka – potwierdzają urzędnicy federalni. – Firma otrzymała raporty o jednym incydencie w Europie i jednym w Kanadzie. W obu przypadkach nie odnotowano obrażeń.

W Stanach Zjednoczonych zwrotowi podlega około 9600 kurtek zarówno męskich jak żeńskich, dodatkowo 640 egzemplarzy podlega zwrotowi w Kanadzie. Kurtki były w sprzedaży od maja 2012 roku do styczniu 2013.

Komunikat dotyczy następujących modeli: 

  • Men’s Circuit Breaker II Jacket – SM7051
  • Men’s Electro AMP Jacket – SM7061
  • Men’s Electro Interchange Jacket – SM7886
  • Men’s Electric Big Game Interchange Jacket – HM7198
  • Women’s Circuit Breaker™ II Jacket – SL7022
  • Women’s Electro AMP Jacket – SL7021
  • Women’s Electro Interchange Jacket – SL7885

Columbia, kurtka Electro Amp JacketColumbia, kurtka Electro Amp Jacket

Detaliści i konsumenci będący w posiadaniu wycofywanych kurtek powinni rozłączyć obie baterie od przewodów elektrycznych i skontaktować się Columbia Sportswear w celu uzyskania pełnej refundacji.

To nie pierwsza tego typu sytuacja związana z technologią Omni-Heat electric, choć tym razem sprawa dotyczy największej liczby sztuk odzieży i po raz pierwszy całe kurtki podlegają zwrotowi. Pod koniec 2012 roku Columbia wydała komunikat o wycofaniu pokrowców na baterie systemu Omni-Heat, które stwarzały ryzyko przegrzania i ewentualnego zapłonu. W połowie 2011, podobny problem odnotowano również z pokrowcami na baterie. 

Przedstawiciele Columbia Sportswear powiedzieli w środę dziennikarzom sNews, że firma zawiesza program Omni-Heat Electric w efekcie ogłoszonej wcześniej kolejnej możliwości nieprawidłowego działania systemu w kurtkach, które trafiły do sprzedaży. 

Na razie zdecydowaliśmy się zerwać z Omni-Heat Electric – powiedział Ron Parham, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w firmie Columbia Sportswear. – Najwcześniej możemy powrócić do programu jesienią 2014 roku – dodaje. 

Columbia będzie nadal sprzedawać odzież Omni-Heat Electric kolekcji jesień 2011 – w tym kurtki, kamizelki, rękawice i buty, wraz z produktami z kolekcji jesień 2012, które nie zostały dotknięte problemem zwrotu. Nie będzie żadnych nowych modeli linii Omni-Heat electric w kolekcji na jesień 2013.

Parham powiedział, że przedstawiciele firmy szacują koszt związany z wycofaniem kurtek na kilka milionach dolarów. Koszty zostały już uwzględnione w niedawno wydanym wstępnym raporcie finansowym za czwarty kwartał 2012 roku.

Parham powiedział również, że ogłoszenie o wycofaniu wspomnianych modeli zostało ogłoszone pod wpływem danych z Kanady i Europy, gdzie przewody na nadgarstku uległy przegrzaniu i nadtopiły tkaninę w efekcie zwarcia. Przedstawiciele Columbii nadal pracują nad ustaleniem, czy te problemy są odosobnionymi przypadkami czy też dotyczą całej linii na sezon 2012. 

Na szczęście, nie było żadnych obrażeń, ale ostatecznie nie chcieliśmy narażać naszych konsumentów na ryzyko – mówi Parham.

Źródło: SNEWS

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0