HomeNowości z rynku

Ortovox zdobywa dwie nagrody ISPO AWARD GOLD WINNER 2013

Ortovox został wyróżniony nagrodą ISPO AWARD GOLD WINNER 2013 za dwa różne produkty marki. Jury doceniło nową kolekcję Merino Guardian Shell, a także modułowy system poduszek powietrznych M.A.S.S. – Modular Airbag System.

Merino Guardian Shell

Począwszy od 1988 roku, Ortovox używa dziewiczej wełny merino dla potrzeb całej swojej kolekcji Mountainwear.

Ortovox, Merino Guardian ShellOrtovox, Merino Guardian Shell

Niedawno firma opracowała metodę wykorzystania tego naturalnego włókna aplikując je na wewnętrzną powierzchnie tkanin użytych w nowej kolekcji do Freeride’u – Merino Guardian Shell. To osiągnięcie nie uszło uwadze jurorów na ISPO i zostało wyróżnione w kategorii odzieży narciarskiej.

Połączenie membrany Dermizax® EV firmy Toray z Japonii z czystą wełną merynosów na wewnętrznej stronie ubrania zaowocowało produktem zapewniajacym nadzwyczajny poziom komfortu dla użytkownika. Drobne włókna wełniane pochłaniają wilgoć i wspomagają funkcjonowanie membrany. 

Plecaki ABS 

Ortovox otrzymał drugą nagrodę dla rewolucyjnego M.A.S.S. – Modular Airbag System w kategorii bezpieczeństwo narciarskie/lawinowe. M.A.S.S. jest demontowanym systemem lawinowym typu ABS.

Ortovox, M.A.S.S. – Modular Airbag SystemOrtovox, M.A.S.S. – Modular Airbag System

W ciągu zaledwie kilku sekund za pomocą paru ruchów M.A.S.S może być włożony do pięciu różnych modeli plecaków dla freeriderów i narciarzy tourowych. Efektem jest produkt bardzo uniwersalny, zarówno w zakresie jego obsługi i opcji regulacji.

Uchwyt inicjujący odpalenie poduch może być zainstalowany tak by był łatwo dostępny zarówno dla prawo- jak i leworęcznych użytkowników, a jego wysokość i kąt można dowolnie regulować.

Chowana, aluminiowa osłona chroni uchwyt przed niezamierzonym uwolnieniem poduszek.

Źródło: Ortovox

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0