HomeImprezy outdoor

Polacy startują na Gran Canarii – nowi zawodnicy Salomon Suunto Team

Już w sobotę 2 marca na słonecznej i upalnej Gran Canarii wystartują zawodnicy z całego świata oraz czworo Polaków. Na najdłuższym dystansie 119km zobaczymy Magdę Łączak i Pawła Dybka, którzy tym startem rozpoczynają swoją obecność w zespole biegowym Salomon Suunto.

Magda i Paweł przez lata ścigali się w rajdach przygodowych, a ostatnio zajmują się głównie biegami górskimi. W ubiegłym roku wzięli udział w kultowym Ultra Trail du Mont Blanc (relacja na 4outdoor) – Magda zajęła niesamowite 6. miejsce wśród kobiet, a Paweł był 18., oboje na najdłuższej trasie.

The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc® 2012 - Paweł Dybek, Magda Łączak i Piotr Hercog przed 10. UTMB (fot. 4outdoor.pl)The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc® 2012 – Paweł Dybek, Magda Łączak i Piotr Hercog przed 10. UTMB (fot. 4outdoor.pl)

The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc® 2012 - Paweł Dybek na mecie 10. UTMB (fot. 4outdoor.pl)The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc® 2012 – Paweł Dybek na mecie 10. UTMB (fot. 4outdoor.pl)

The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc® 2012 - Piotr Hercog na mecie 10. UTMB (fot. 4outdoor.pl)The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc® 2012 – Piotr Hercog na mecie 10. UTMB (fot. 4outdoor.pl)

Na dystansie 83km zobaczymy Piotrka Hercoga, rekordzistę Biegu Rzeźnika i jak dotąd najlepszego Polaka w UTMB (15 miejsce), a na trasie 42km mamy nadzieję, że o podium, powalczy jego rzeźnicki partner Marcin Świerc.

Bieg Marduły - Piotr Świerc (fot. Monika Strojny)Bieg Marduły – Piotr Świerc (fot. Monika Strojny)

Zawody Trans Gran Canaria to spore wyzwanie. Gdy zespół wylatywał z Polski było mroźno i zimowo, na wyspach jest w tej chwili ponad 30 stopni. Podłoże, przewyższenie i suchy klimat nie ułatwią naszym rywalizacji z innymi zawodnikami.

Przewyższenia budzą respekt – wynoszą odpowiednio 7300m dla najdłuższej trasy (limit 31 godzin), 4700m dla średniej (limit 24h) i 4000m dla maratonu z limitem 12h. O trudności trasy niech świadczy fakt, że na podobnych zawodach w Polsce (Maraton Gór Stołowych) dla 42km i ponad 2000m przewyższenia, uznanych za najtrudniejszy maraton w kraju, limit wynosi 8h…

Wszystkie trasy rozpoczynają się w sobotę rano, na stronie zawodów można śledzić wyniki na żywo, do czego zapraszam. Magda, Paweł, Marcin i Piotrek na pewno zrobią, co w ich mocy, żeby nie zabrakło emocji…

Jeszcze ciepły FILM z Kanarów:

[video:http://www.youtube.com/watch?v=0XnQ3dCRp0M]

Więcej o zawodach: http://www.transgrancanaria.net/

O zespole, treningach i bieganiu po górach: www.salomonrunning.com/pl

 Monika Strojny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0