HomeNowości z rynku

Shout & Cosmo – wiosenne nowości rowerowe MacTronic

Wkrótce startuje sezon rowerowy – w związku z tym w ofercie firmy MacTronic pojawiły się dwa nowe produkty stworzone z myślą o rowerzystach. Shout oraz Cosmo to nazwy nowych lamp rowerowych, składających się na kompletny zestaw oświetlenia jednośladu. W obu zastosowano akumulatory ładowane przez USB oraz przemyślne, wielofunkcyjne systemy montażu. 

Nowoczesność w klasycznej formie

MacTronic Shout to lampa przednia, zamknięta w obudowie o klasycznym, cenionym przez rowerzystów, kształcie. Źródłem światła jest w niej dioda Cree XT-E R5 o jasności 200 lumenów, która może pracować w jednym z pięciu dostępnych trybów (max, wysoki, standard, strobo oraz pulsacyjny).

MacTronic, lampa rowerowa ShoutMacTronic, lampa rowerowa Shout

Dzięki temu urządzenie doskonale sprawdzi się zarówno na miejskich alejkach (na których lampa przednia służy głównie do zasygnalizowania pozycji rowerzysty), jak i podczas wieczornych wypadów w teren.

Zasilanie zapewnia wbudowany akumulator (który ładować można przez złącze USB), wystarczający maksymalnie na 8 h pracy w trybie standard lub na 110 minut w trybie max.

Atutem modelu Shout jest także wygodny system montażu – czyli pasek z dziurkami, umożliwiający stabilne przytwierdzenie lampy do kierownicy o dowolnej średnicy. Wymiary urządzenia to 4,6 x 7,1 x 2,8 cm, zaś waga – 65,7 g. 

Panel zamiast żarówek

MacTronic Cosmo to z kolei lampa tylna, w której źródłem światła nie są typowe diody czy żarówki, lecz nowoczesny panel LED, generujący jaskrawoczerwone światło o jasności 35 lumenów.

Dostępnych jest sześć trybów pracy (trzy stałe, różniące się natężeniem światła i trzy pulsujące), zaś maksymalny czas pracy to 7 h. Również w tym przypadku za zasilanie odpowiada akumulator ładowany przez USB.

MacTronic, lampa rowerowa CosmoMacTronic, lampa rowerowa Cosmo

Użytkownik ma oczywiście pełną dowolność w zakresie montażu – lampę można zamontować na wiele sposobów (w pionie, poziomie, na wsporniku siodełka, szynie wspornika siodełka itp.). Model Cosmo mierzy 2,6 x 8,0 x 1,8 cm i waży ok. 35,5 g.

Funkcja ładowania przez USB pojawia się w coraz większej liczbie naszych modeli – to ukłon w stronę klientów, dla których jest to jedna z bardziej oczywistych metod zasilania nowoczesnego sprzętu. Zakładamy, że praktycznie każdy ma dziś dostęp do komputera z USB lub telefonu, który ładowany jest przez to złącze, dzięki czemu nie trzeba ze sobą nosić czy wozić dodatkowej ładowarki, bo odpowiednia jest zawsze pod ręką – wyjaśnia Bartosz Mocek, Business Development Manager z firmy MacTronic.

Ceny nowych lamp firmy MacTronic kształtują się następująco: Shout – 170 zł, Cosmo – 110 zł. Oba modele objęte są 24-miesięczną gwarancją producenta.

 Informacja prasowa marki MacTronic

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0