HomeImprezy outdoor

Nocny Bieg na Orientację „Wiosenny Tułacz 2013”

Sprawdź granicę swoich możliwości! – to hasło przewodnie, które już od kilku lat towarzyszy Bractwu Przygody Almanak w trakcie organizacji i realizacji Nocnych Biegów na Orientację „Tułacz”.

Nie istotne jest, jak daleko dojdziecie, lecz jak dobrze będziecie się bawili w duchu sportowej rywalizacji. Najbliższa, szesnasta edycja – Wiosenny Tułacz 2013 – będzie miała miejsce w dniach 6-7.04.2013 na terenie powiatu bytowskiego. Bazą zawodów będzie Zespół Szkół w miejscowości Tuchomie.

Nocny Bieg na Orientację Wiosenny Tułacz skierowany jest do wszystkich, którzy chcą w niebanalny sposób spędzić wolny czas, sprawdzić swoje siły w odnajdywaniu nocą punktów w lesie, cenią sobie kontakt z przyrodą, chcą oderwać się od telewizora czy komputera oraz doskonale bawić się wraz ze znajomymi i rodziną w atmosferze zdrowej rywalizacji sportowej.

Tułacz to rajd mający na celu odnalezienie w terenie kilkunastu punktów kontrolnych, mając do dyspozycji mapę, kompas oraz sporo wytrwałości. Niepowtarzalnego smaczku całej akcji dodaje nocna sceneria Tułacza.

Uczestnicy do wyboru będą mieli jedną z trzech tras pieszych: 25 km (zespoły od 1 do 5 osób), 50 km (zespoły od 1 do 3 osób), 30 km scorelauf (zespoły od 1 do 3 osób) oraz jedną trasę rowerową o dystansie 50 km (zespoły od 2 do 3 osób).

Patronat nad Rajdem objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. Wsparcie uzyskaliśmy ze strony Powiatu Bytowskiego, Gminy Tuchomie, Gminy Lipnica oraz Miasta Gdańsk.

Ramowy program Wiosennego Tułacza 2013: 

06.04.2013 SOBOTA

  • 16:00-21:30 przyjmowanie uczestników w bazie imprezy (trasy piesze i rowerowa)
  • 17.30 uroczyste rozpoczęcie Rajdu Tułacz
  • 18.00 start interwałowy kategorii pieszych
  • 20:30 odprawa dla uczestników kategorii rowerowej
  • 21.00 start interwałowy kategorii rowerowej

07.04.2013 NIEDZIELA

  • 10.30 uroczyste zakończenie Tułacza – dekoracja laureatów, losowanie nagród
  • 11.30 opuszczenie bazy przez uczestników

Więceij informacji na stronach: http://tulacz.almanak.pl/, https://www.facebook.com/INOtulacz

Zapraszamy!

Organizatorzy Tułacza

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0