HomeImprezy outdoor

Relacja z akcji „Bezpieczna zima” pod patronatem GOPR

Podczas tegorocznych ferii zimowych, w miesiącach styczniu, lutym i marcu, odbyła się ogólnopolska kampania „Bezpieczna zima”, zorganizowana 
przez GOPR. Na wybranych siedmiu najpopularniejszych stokach narciarskich, ratownicy promowali bezpieczeństwo zimą.

Akcja „Bezpieczna zima” promuje bezpieczne zachowania zimą w górach i na stokach narciarskich oraz jazdę w kaskach. 

Akcja „Bezpieczna zima” 2012/13Akcja „Bezpieczna zima” 2013

Na stokach zachęcaliśmy narciarzy i snowboardzistów do jazdy w kaskach oraz promowaliśmy bezpieczny wypoczynek podczas ferii zimowych, co GOPR wspierał poprzez pokazy akcji ratowniczych na stokach, naukę pierwszej pomocy, naukę i uświadamianie narciarzy i snowboardzistów czym grozi nieodpowiednie wyposażenie na stoku (brak kasków, nie wyregulowane wiązania, itd.) oraz nieodpowiednie zachowanie na stoku (zasady zachowania się na stoku, promowanie bezpieczeństwa, itd.). Wszystko to było nauczane poprzez dobrą zabawę i atmosferę.

Pogoda i frekwencja uczestników akcji dopisały, atrakcje przygotowane dla dzieci i ich rodziców cieszyły się dużym zainteresowaniem, przede wszystkim konkursy, gdzie dzieci i rodzice podczas edukacji o bezpieczeństwie w górach zimą i na stoku mogli wygrać kask, gogle, czapki, szaliki, maskotki oraz wiele innych upominków. Łącznie rozdano dzieciom w konkursach 800 szt. kasków i 400 szt. gogli, które ufundowali wspólnie GOPR i Tauron Polska Energia.

Akcja „Bezpieczna zima” 2012/13Akcja „Bezpieczna zima” 2013

Wśród dodatkowych atrakcji były: slalom narciarski Tauron Polska Energia, na stoisku Tauron odbywały się także zabawy ruchowe i ćwiczenia, jako przypominanie o rozgrzewce przed wyjściem na stok, co ma sprzyjać zmniejszaniu kontuzji i urazów oraz liczne upominki rozdawane obecnym na akcji.

Na stoisku Mercedes-Benz odbywała się nauka zakładania łańcuchów na opony zimą, pakowanie bagażu na podróż w samochodzie, itd. Mercedes-Benz przygotował dodatkowe atrakcje, każdy kierowca chętny do wypróbowania samochodów z napędem na cztery koła 4Matic, mógł skorzystać z jazdy testowej samochodami nową Klasą M i GLK w towarzystwie instruktorów off-road’u. Atrakcja byli także zaproszeni goście: Michał Żebrowski i Anna Mucha.

Partner akcji Plus – operator sieci komórkowej, przygotował liczne konkursy związane z bezpieczeństwem w górach i wzywaniem pomocy. Plus udostępnia bezpłatny numer ratunkowy w górach 601-100-300.

Natomiast Partner akcji Salomon zadbał o narciarzy, wypożyczając bezpłatnie najnowsze modele nart.

Każdy chętny mógł wypożyczyć narty na cały dzień lub weekend.

Źródło: Akcja „Bezpieczna Zima”

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0