HomeNowości z rynku

Keen świętuje 10 lat Hybrid.Life

Dokładnie 10 lat temu założyciele marki znaleźli odpowiedz na bardzo ważne pytanie: Czy można stworzyć sandały, które ochronią palce? Odpowiedzią tą były buty Newport, pierwsze sandały z systemem ochrony palców – Toe Protection.

Od marca 2003 roku, kiedy po raz pierwszy na sklepowych półkach pojawiły się sandały Newport, marka Keen zrewolucjonizowała rynek obuwia outdoorowego.

Keen, sandały NewportKeen, sandały Newport

Odważyli się iść inną drogą, tworząc markę na podstawie filozofii Hybrid.Life, czyli życia zgodnie z naturą, gdzie codzienne obowiązki równoważą się z radością istnienia w otaczającym nas świecie. Z okazji 10. urodzin, marka Keen zaprasza wszystkich fanów i nie tylko, aby dołączyli do wspólnej podróży w przyszłość.

Firma Keen rozpoczęła swoją działalność dzięki unikalnej idei nowego rodzaju sandałów oraz pasji do outdooru. Mimo ciężkiego startu, marka szybko zdobyła popularność i rosła z każdym dniem, ale zamiłowanie i jednoczesne zaangażowanie w innowacje Hybrid.Life pozostało tak samo silne jak w dniu wysyłki pierwszej pary sandałów Newport.

Create: inspiracja czerpana poprzez fanów outdoor’u na całym świecie.

Wszystko sprowadza się do poznawania i zaspokajania nowych potrzeb stale rosnącej społeczności Fanów Keen’a w ponad 60 krajach na całym świecie. To właśnie ludzie inspirują oraz motywują markę do dalszych działań. Dzięki fanom, twórcy Keen’a wiedzą jak dogodzić wszystkim użytkownikom i namawiają swoich miłośników do stawiania czoła wyzwaniom i problemom współczesnego świata.

Play: wykorzystaj wszystkie możliwości gdziekolwiek się znajdujesz!

Ludzie codziennie mają ochotę oderwać się od rutyny, szarej codzienności i  naładować baterie. Keen zauważył to i zadała sobie pytanie: czy marka może być rozwiązaniem na wszystkie bolączki świata?

Razem z wizją outdooru jako miejsca bez granic, Keen stworzył kulturę, która współgra zewnętrznie i wewnętrznie ze wszystkimi zafascynowanymi filozofią Hybrid.Life.

Care: dostrzeż problemy tego świata i ludzi wokół ciebie

Keen dba o otaczający nas świat i pomaga potrzebującym. W 2004 roku marka wspierała Południową Azję po przejściu niszczycielskiego tsunami. Keen w dalszym ciągu kieruje się swoimi ideami partnerując organizacjom non-profit, które odzwierciedlają filozofię Hybrid.Life, angażując się w każdy problem i niesprawiedliwość tego świata.

Wśród licznych i długotrwałych partnerstw charytatywnych, marka miała szczególne stosunki z The Conservation Alliance, gdzie wspólnie chronili ponad 31mln akrów dzikich terenów oraz prawie 2000km rzek w Ameryce Północnej.

Ponadto, Keen dzięki  The Respect Mountains’ Envirotek Program, pomógł zorganizować czyste szlaki w Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Francji, pokazując w ten sposób jak ważne jest dbanie o nasze naturalne środowisko.

Wejście w nową dekadę jest dla Keen’a nie lada wyzwaniem. Chęć polepszenia stanu naszej planety i przede wszystkim przywrócenia ludziom odrobiny zabawy w codziennym życiu, to stałe hobby i zadanie Keen’a.

Teraz, nowe możliwości, wyzwania oraz inspiracje czerpane ze społeczności fanów są dla marki motorem napędowym na kolejne 10 lat. 

www.keen.pl

www.sklep.keen.pl

http://www.facebook.com/pages/KEEN-Polska/17171516285401

Informacja prasowa marki Keen

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0