HomeRynek outdoor

Trwa rekrutacja na studia Sports and Outdoor Industry Management

Celem studiów magisterskich Sports and Outdoor Management jest przygotowanie absolwenta do przyszłej pracy na stanowiskach kierowniczych w branży sportowo-outdoorowej. Program obejmuje zawansowane i nowoczesne rozwiązania w branży sportowej i na rynku sportowo-outdoorowym, od trendów produktowych, przez techniki marketingowe, po strategie biznesowe.

Zajęcia prowadzone są w ramach EMLYON Business School przez profesorów i wykładowców wysokiego szczebla, przy współpracy z profesjonalistami z branży outdoorowej. Aplikacje można składać do 14 maja TUTAJ.

Organizatorem studiów jest region i klaster branży outdoorowej – Outdoor Sports Valley.

„Outdoor Sports Valley” odnosi się zarówno do regionu jak i klastra branżowego dedykowanego sportom outdoorowym. Outdoor Sports Valley (OSV) to siedziby większości outdoorowych firm oraz kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy związanych z branżą sportową i rekreacyjną. Do klastra OSV należy około 90 firm, reprezentujących ponad 150 marek i zatrudniających 2500 pracowników. (Oferty pracy w Outdoor Sports Valley znajdują się na stronie: emploi.outdoorsportsvalley.org).

Celem OSV jest przyczynienie się do rozwoju branży outdoor, także w zakresie edukacyjnym. Dlatego właśnie zostały utworzone studia dla przyszłych menadżerów, techników i przedstawicieli handlowych w branży outdoorowej.

Przebieg studiów:

Studia obejmują siedem miesięcy zajęć we Francji, podzielone pomiędzy kampus EMLYON Lyon (kursy podstawowe) oraz Annecy-Alps (kursy specjalistyczne).

Kolejne cztery miesiące studiów odbywają się w Chinach, w EMLYON Business School w Szanghaju (specjalistyczne kursy związane z rzeczywistymi problemami w przemyśle outdoorowym).

Następnie studenci odbywają staż trwający od 4 do 9 miesięcy. Studia kończą się napisaniem i obroną pracy magisterskiej.

Całkowity czas trwania studiów: 16 miesięcy.

Program studiów pozwoli uczestnikom rozwinąć umiejętności potrzebne podczas pracy na stanowiskach menadżerskich wysokiego szczebla, specjalistycznie ukierunkowanych na branżę outdoorową i sportową.

Studenci będą uczyć się od wykładowców, ekspertów oraz kluczowych graczy branży outdoorowej, którzy podzielą się swoim biznesowym doświadczeniem.

Typ studiów:

Studia magisterskie. EMLYON jest jedną z najlepszych szkół biznesowych na świecie. Według francuskiego rankingu Challenges uczelnia ta plasowała się na drugim miejscu w 2012 roku. Studia Master of Science in Management plasują się na piątym miejscu spośród 65 kierunków studiów w Europie, typowanych przez Financial Times.

Wymagania kwalifikacyjne:

  • Licencjat (3 lub 4-letni, w zależności od kraju)
  • Spełnienie kryteriów wymaganych przez aplikację na studia
  • Rozmowa kwalifikacyjna (możliwa wideokonferencja)

Profil studenta:

  • Inżynier lub absolwent kierunku zarządzania, z pasją sportowo-outdoorową oraz silną motywacją do pracy w branży outdoorowej.
  • Wymagana jest umiejętność języka angielskiego na wysokim poziomie (TOEIC 700 minimum). Wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim.

Możliwości pracy po studiach:

Stanowiska liderów branży sportowo-outdoorowej, którzy będą w stanie rozpocząć swoją karierę w działach rozwoju produktu, sprzedaży, marketingu i zarządzania.

Koszt:

Opłaty za studia za rok akademicki 2012/2013:

Obywatele UE: 20.500 euro

Osoby spoza UE: 25.500 euro

Więcej informacji na stronie: www.em-lyon.com i na Facebooku

Więcej informacji o wszystkich prowadzonych kursach znajduje się na naszej stronie TUTAJ.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0