HomeRynek outdoor

Targi OutDoor 2013 już za mniej niż miesiąc

W dniach od 11 do 14 lipca nad Jeziorem Bodeńskim we Friedrichshafen odbędą się kolejne targi OutDoor – obchodzące w tym roku swoje dwudziestolecie. Na targowych halach wystawi się 900 wystawców z 39 krajów, w tym 5 z Polski. Na liście polskich wystawców znajdują się firmy: Nordhorn, Milo, Pajak, Szanti i Termite.

Na OutDoor 2013 obecni będą uznani wystawcy, prezentując swoje produkty i innowacje na obszarze wystawienniczym o powierzchni ponad 85 tys. metrów kwadratowych.

OutDoor Conferences we współpracy z European Outdoor Group

Podczas targów prezentacje ekspertów i wymiana poglądów będą się skupiać głównie w centrum konferencyjnym East Conference Centre.

W piątek i sobotę damy naszym gościom okazję do rozpoczęcia dnia interesującymi i inspirującymi prezentacjami, w skład których wchodzi śniadanie o godzinie 8:00 – tłumaczy lider projektu Stefan Reisinger.

Międzynarodowi eksperci będą mówić na takie tematy jak: zmiany zachodzące w sprzedaży detalicznej, zrównoważony rozwój, bluesign oraz najnowsze trendy w odzieży.

Wpływowe wyróżnienie: nagroda 2013 OutDoor Industry Award

Przetestowany i z certyfikatem jakości – właśnie takie jest znaczenie otrzymania przez innowacyjny produkt nagrody OutDoor Industry Award, która jest najwyższym wyrazem uznania branży outdoorowej.

Zgłoszenia w kategoriach odzież/kaski/obuwie, plecaki/bagaż, sprzęt wspinaczkowy, sprzęt kempingowy, śpiwory, akcesoria, innowacyjne materiały oraz produkty o wysokiej wartości ekologicznej mogą być nadsyłane do 6 czerwca. Najlepsze produkty zostaną zaprezentowane 11 lipca podczas ceremonii OutDoor Industry Award.

Nadany zostanie również tytuł „OutDoor Celebrity of the Year 2013”. Ta nagroda zostanie przyznana osobowości, która dokonała specjalnego wkładu w branżę outdoorową.

Wystawa prezentująca świat namiotów

Szczegółowy przegląd najnowszych trendów na rynku namiotów zostanie zaprezentowany przez międzynarodowych producentów namiotów w miasteczku namiotowym targów OutDoor (Rothaus Hall A1, Hall A2 oraz otwarty teren West Open Air Grounds) – jest to wystawa wyjątkowa pod względem jej rozmiarów, formy oraz przejrzystości prezentacji. Ponad 700 produktów będzie wystawianych na powierzchni ponad 10 tys. metrów kwadratowych.

Moda w ruchu: OutDoor Fashion Show

W tym roku pokazy mody OutDoor Fashion Show przeniosą się do nowej lokalizacji w East Foyer. Firmy, takie jak adidas, Trespass, Pearl Izumi, Scott, Gröbel, Zweibrüder i inne, będą prezentować najnowsze trendy i kolekcje na rok 2014.

Najlepsi sportowcy i najlepszy show

Po raz pierwszy boulderowa elita będzie rywalizować podczas Pucharu Niemiec w Friedrichshafen. W dniach 12 i 13 lipca sportowcy będą walczyć o tytuł Mistrza Niemiec 2013. Zawody będą transmitowane na żywo przez internet.

Natomiast biegacze będą twardo stąpać po ziemi podczas zawodów Gore Trail Running Parcours na otwartym terenie West Open Air Grounds, gdzie naturalne przeszkody pozwolą każdemu chętnemu spróbować swoich sił i umiejętności.

Gore trail running (fot. Messe Friedrichshafen)Gore trail running (fot. Messe Friedrichshafen)

Trasa z przeszkodami, która biegnie przez różnorodny teren, będzie równocześnie polem zmagań, które wyłonią w piątek i sobotę najszybszego biegacza przełajowego Europy. Finał tych zawodów odbędzie się w sobotę 13 lipca o 18:00.

Dodatkową atrakcją na otwartym terenie West Open Air Grounds będą slackline i waterline, które wymagają doskonałego zmysłu równowagi i pewnego kroku, jeśli nie chce się skończyć w zimnej wodzie. Będzie również wysoka lina ze ślizgiem, która oferować będzie szybką i ekscytującą przejażdżkę nad terenami targowymi.

OutDoor Show 2012 - haleOutDoor Show 2012 – hale

Zrównoważony rozwój w duchu imprezowym: impreza OutDoor Party

W sobotę 13 lipca odbędzie się impreza OutDoor Party pod gołym niebem – co nie powinno dziwić na najważniejszych pokazach outdoorowych na świecie. W Atrium i West Foyer goście będą mieli okazję wypić toast z okazji 20. urodzin targów OutDoor.

Bilet wstępu za 15 euro uprawnia do otrzymania koszulki imprezowej, dowolnej ilości jedzenia i 4 drinków. W tym roku firma Polartec® ponownie sponsoruje tę imprezę, wspierając tym samym branżę i EOCA (European Outdoor Conservation Association). Autobus będzie rozwoził gości po hotelach od 12:30 w nocy.

Godziny otwarcia

Targi OutDoor 2013 będą otwarte od czwartku 11 lipca do niedzieli 14 lipca jedynie dla gości branżowych (czwartek – sobota 9:00 – 18:00, niedziela 9:00 – 5:00).

Wszelkie istotne informacje na temat OutDoor, włączając w to listy wystawców, wydarzenia, wskazówki jak dotrzeć na tereny wystawowe, są dostępne do ściągnięcia za darmo z: www.outdoor-show.com.

Źródło: Messe Friedrichshafen GmbH

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0