HomeNowości z rynku

Nowości na sezon wiosna-lato 2014: buty marki La Sportiva

W sezonie wiosna/lato 2014 włoski producent La Sportiva zaprezentuje m.in. nowe modele butów dla fanów wspinaczki i turystyki lodowcowej oraz buty podejściowe.

Trango Cube

Pierwsze to Trango Cube, które przyciągają nie tylko swoim zaawansowaniem technologicznym, ale również ciekawą stylistyką.

Jak zapewnia La Sportiva, model wyznacza nowy standard w kwestii wagi i komfortu, a to dzięki bezszwowej konstrukcji cholewki i unikalnej technologii termicznej, zastosowanej do pokrycia zewnętrznej powierzchni buta. Na czym to polega?

La Sportiva, buty Trango CubeLa Sportiva, buty Trango Cube

Eliminację potrzeby szycia i przy okazji redukcję objętości buta osiągnięto dzięki rewolucyjnemu systemowi sznurowania za pomocą sznurówek przebiegających przez wlaminowane w cholewkę haki i pętelki. Tradycyjne struktury wzmacniające konstrukcję buta zastąpiono specjalną powłoką z tworzywa termoplastycznego; jednocześnie wykorzystano najbardziej zaawansowaną technicznie technologię impregnacji.

Dodatkowym udogodnieniem jest wewnętrzne, anatomicznie dopasowane wyściełanie buta, a także elastyczny język zintegrowany z cholewką, co zapobiega tworzeniu się fałd materiału.

Nisko profilowa podeszwa La Sportiva „CUBE”, została zaprojektowana przez Vibram® specjalnie dla tego modelu. Niski profil uzyskano dzięki cienkiej warstwie montażowej pomiędzy podeszwą i podeszwą środkową. Takie rozwiązanie redukuje ilość użytej gumy, co zmniejszyło ogólny ciężar buta.

Podeszwa środkowa została całkowicie przebudowana w stosunku do poprzednich modeli Trango. W przedniej części buta i pod piętą użyto poliuretanu, który nie podlega kompresji, zaś w okolicach pięty zastosowano wstawki z EVA. Pod piętą zastosowano także wkładki z TPU, które wzmacniają amortyzację i odbicie po uderzeniu o ziemię. 3-D Flex system, zapożyczony z poprzednich modeli Trango, zapewnia dobrą przyczepność w terenie przez cały czas.

Mix-approach 

Kolejnym modelem butów, który zaprezentuje swoim klientom La Sportiva jest Mix–approach, czyli buty podejściowe.

La Sportiva, buty Mix ApproachLa Sportiva, buty Mix Approach

La Sportiva zaleca je do stosowania w skalnym terenie i na twardej nawierzchni, podczas wielogodzinnego chodzenia. Buty są wyposażone w strefę wspinaczkową, czyli „climbing zone”. But posiada amortyzację pięty. Cechy techniczne to asymetryczny system sznurowania przebiegający aż do palców. Zewnętrzna podeszwa FriXion XF ma doskonałą przyczepność i zapewnia świetną trakcję na bardziej technicznych fragmentach szlaku.

Co ciekawe, wygląd i konstrukcja pięty w gumowej opasce przypominają tradycyjne buty wspinaczkowe La Sportiva z lat 80. Wizerunek ten dodatkowo został wzmocniony przez zastosowanie tradycyjnego logotypu tamtych lat – “climbing on the moon”.

Źródło: La Sportiva

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0