HomeNowości z rynku

Nowości marki Therm-a-Rest na sezon wiosna-lato 2014

Marka Therm-a-Rest postanowiła w przyszłym sezonie letnim zadbać o komfort miłośniczek outdooru. W tym celu wprowadzi śpiwory, zaprojektowane specjalnie dla kobiet. W ofercie firmy znajdą się także nowe technologie.

Dla kobiet

Nowe modele śpiworów mają na uwadze specyficzne potrzeby termiczne kobiet. Zastosowano w nich technologię ThermaCapture™, dzięki której ciepło wypromieniowywane przez ciało jest zatrzymywane wewnątrz śpiwora. To zaś przekład się na zwiększenie komfortu termicznego, bez podnoszenia wagi śpiwora.

Therm-a-Rest, śpiwory dla kobietTherm-a-Rest, śpiwory dla kobiet

Kolejną nowością w dziedzinie śpiworów dla kobiet jest opatentowana konstrukcja Toe-Asis™ Pocket, która zwiększa termikę dolnej części śpiwora, zaś zwiększone wypełnienie kaptura poprawia termikę wokół głowy.

Maty jeszcze cieplejsze

Dzięki technologii WaveCore™, marka Therm-a-Rest zwiększyła także wydajność swoich mat termoizolacyjnych. Technologia ta została zaimplementowana w nowym Therm-a-Rest NeoAir Venture™ WV, a oparta jest na pojedynczej warstwie poziomych komór, które pozwalają na zmniejszenie utraty ciepła. Struktura podwaja właściwości termiczne nieocieplonego materaca, wypełnionego powietrzem.

Therm-a-Rest, mata NeoAir Venture WVTherm-a-Rest, mata NeoAir Venture WV

Dodatkowo Therm-a-Rest wyposaża materace NeoAir w technologię ThermaCapture™ – aż do czterech warstw materiału refleksyjnego odbija ciepło w kierunku ciała i chroni przed oddawaniem energii cieplnej do ziemi.

Wartość parametru R (rezystencji termicznej) wynosi w tym przypadku 1,8,  a grubość materaca to 5 cm, przy wadze 620 g. Materac przeznaczony jest do trzysezonowego użytku.

O 5 stopni cieplej

Technologia ThermaCapture™ znalazła także zastosowanie w łóżkach polowych LuxuryLite®. Nowa technologia aplikowana jest na LuxuryLite® Cot Warmer – mowa tu o specjalnej powłoce, którą można zamontować na łóżku, zwiększając jego termikę o około 5 do 8 stopni Celsjusza.

Therm-a-Rest, LL CotWarmerTherm-a-Rest, LL CotWarmer

Sama powłoka waży tylko 75 g. LuxuryLite® Cot Warmer pasuje do wszystkich rozmiarów łóżka LuxuryLite®, a także do LuxuryLite Mesh Cot.

Źródło: Therm-a-Rest 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0