HomeNowości z rynku

Dry, Cool, Warm i One – bielizna termoaktywna marki Helly Hansen

W niekorzystnych warunkach pogodowych najważniejsza jest kontrola nad wilgocią. Musimy być pewni, że wilgoć, którą produkuje nasze ciało będzie się wydostawać na zewnątrz — podkreśla Inge Solheim, przewodnik polarny.

Aby było ci ciepło – powinieneś być suchy 

Bielizna termoaktywna pracuje jak druga skóra, utrzymując suchą warstwę blisko ciała. Podczas najbardziej wyczerpującego wysiłku fizycznego nadmierna ilość potu może być największym wrogiem. Dlatego bielizna termoaktywna Helly Hansen skonstruowana jest przy użyciu unikalnej technologii Lifa Stay Dry.

Helly Hansen, bielizna termoaktywnaHelly Hansen, bielizna termoaktywna

W kontakcie z wilgocią włókna Lifa natychmiast odprowadzają ją od skóry, pozwalając wilgoci wyparować lub przeniknąć do kolejnej warstwy odzieży. Lifa jest o 40 proc. lżejsza i o 60 proc. cieplejsza od poliestru. 

W ofercie Helly Hansen dostępne są cztery rodzaje bielizny termo aktywnej: HH Dry, HH Warm, HH One oraz HH Cool. Właściwy rodzaj bielizny gwarantuje komfortu i efektywność działania.

Helly Hansen, bielizna termoaktywnaHelly Hansen, bielizna termoaktywna

HH Dry

HH Dry to 100 proc. włókien Lifa, które tworzą suchą warstwę przy skórze, utrzymując komfort podczas ćwiczeń aerobowych w każdych warunkach pogodowych.

HH Warm

HH Warm zawiera dwa różne składniki, wewnętrzne włókna Lifa zapewniają suchość, podczas gdy zewnętrzna wełna merynosa zapewnia ciepło i komfort.

Materiał Lifa używany w bieliźnie termoaktywnej HH Warm ma unikalną konstrukcję T3 – włókien z oddzielającymi je przestrzeniami przypominającą futro niedźwiedzi polarnych. Ta technologia zapewnia doskonalsze odprowadzanie wilgoci i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

HH One

HH One,  czyli bielizna termoaktywna „wszystko w jednym” przydatna jest cały rok. Ma luźny krój dla zwiększenia komfortu i swobody ruchów.

HH Cool

HH Cool to osobista klimatyzacja ciała użytkownika – zapewnia intensywna wentylację oraz comfort w trakcie wzmożonego wysiłku i podczas gorących dni.

Dzięki funkcji Coolgrid™ I X-pulsion Technology™ zapewnia lepszy przepływ powietrza i szybkie odparowywanie.

Helly Hansen, bielizna termoaktywnaHelly Hansen, bielizna termoaktywna

Produkty Helly Hansen są do nabycia w dobrych sklepach sportowych oraz na www.hellyhansen.com

***

Helly Hansen to marka stworzona w 1877 r w Moss, w Norwegii. Od 1877 roku dba o profesjonalistów na morzach i w górach całego świata. 

Ich kolekcja, stworzona z połączenia skandynawskiego designu i doświadczeń płynących z życia w najtrudniejszych warunkach na ziemi, pozwala zapewnić profesjonalistom wykonywaniu ich pracy w terenie. To Helly Hansen wynalazła 130 lat temu pierwszy materiał wodoodporny, w 1960 roku stworzyła również pierwszą tkaninę tzw. polar a w 1970 r wprowadziła pierwszą bieliznę termo aktywną wyprodukowaną przy użyciu Lifa® Stay Dry Technology. Dziś Helly Hansen jest marką wybraną na oficjalnego partnera ponad 35 ośrodków narciarskich i grup przewodników i ratowników górskich.

Odzież marki Helly Hansen – bielizna termo aktywna, odzież sportowa, odzież wierzchnia, obuwie zimowe, outdoorowe i do sportów wodnych sprzedawane są w ponad 40 krajach. Aby dowiedzieć się więcej o kolekcji Helly Hansen zapraszamy na www.hellynansen.com

 Informacja prasowa marki Helly Hansen

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0