HomeRynek outdoor

Petzl i Edelrid tworzą wspólną kolekcję lin dynamicznych

Francuski producent sprzętu wspinaczkowego – marka Petzl, połączyła siły z niemieckim producentem lin – marką Edelrid. Owocem tego romansu ma być kolekcja dynamicznych lin wspinaczkowych.

Liny mają być zaprojektowane i produkowane przez Edelrid, zaś specyfikację dostarczy Petzl. Ich premiera nastąpi już niebawem, do sklepów powinny trafić w styczniu 2014 roku.

W ostatnich latach Petzl proponował jedynie liny statyczne dla profesjonalistów oraz ograniczony wybór lin dynamicznych, dystrybuowanych tylko na rynku północnoamerykańskim. Założona w 1863 roku marka Edelrid ma ogromne doświadczenie w produkcji lin, za które była wielokrotnie nagradzana nie tylko przez branżowe media i targi. Firma ma za sobą 150 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji lin o statycznej i dynamicznej konstrukcji. 

Póki co wciąż niewiele informacji na temat tej współpracy jest dostępnych w szerszym obiegu – niebawem powinniśmy znać więcej szczegółów. 

Wiadomo natomiast, że Edelrid przygotowuje się także do stworzenia nowej liny własnej konstrukcji i projektu – Corbie 8,6 mm ma być najcieńszą liną pojedynczą na rynku. Dzięki wysokiej jakości procesom wykańczania ma być także odporna na wodę, a przy tym niezwykle lekka. Jak zapewnia producent, doskonałe parametry liny mogą się przełożyć na sukcesy podczas wspinaczki na ekstremalnie trudnych drogach.

 Źródło: snewsnet.com, ISPO NEWSBLOG

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0