HomeRynek outdoor

Nowa amerykańska marka skarpet THOR•LO® na polskim rynku

Jeszcze tego lata na naszym rynku pojawi się nowa marka skarpet – będzie to amerykańskie THOR•LO® wraz z linią Experia®. Znajdzie się ona w portfolio Alvika Outdoor Equipment, która oprócz własnej marki odzieżowej Alvika od 10 lat jest dystrybutorem firmy Source produkującej wyspecjalizowane sandały turystyczne i innowacyjne Hydration Systems.

THOR•LO® istnieje od ponad 40 lat i zlokalizowane jest w Północnej Karolinie. Od początku ma jasno sformułowaną misję: „produkować skarpety, które ludzie polubią do tego stopnia, aby zapamiętać markę”.

Thorlo-logo

THOR•LO jako pierwsza firma w USA zaczął produkować rożne skarpety do różnych aktywności, dzięki czemu dziś jest specjalistą w produkcji skarpet outdoorowych i biegowych.

Firma stworzyła doskonałe innowacyjne skarpety dzięki technologi dziania, która zapewnia ludzkim stopom maksimum komfortu i ochrony bez względu na aktywność i wiek. Ale THOR•LO nie jest tylko producentem skarpet; THOR•LO stara się, aby swym produktem poprawić stan zdrowia stóp, zapewnić ich użytkownikom długookresowe zadowolenie. Jest też kimś w rodzaju doradcy na temat zdrowia i komfortu stóp, mając świadomość, że zdrowe i wolne od bólu stopy w naturalny sposób pozwalają być aktywnym, co ma wpływ na
nas w sensie fizycznym, psychicznym i duchowym.

Jaki jest dowód na to, że skarpety te są tak efektywne w ochronie stóp? Otóż wszyscy rodzimy się z warstwą tłuszczu położoną, pod skórą stopy, powszechnie nazywaną „poduszką tłuszczową.” Jej funkcją jest ochrona kości, naczyń krwionośnych i nerwów.

To jest jedyny tłuszcz, którego nie powinniśmy się nigdy pozbywać. Niestety, z czasem go tracimy, a w wieku 40 lat zwykle brak jest 50% warstwy ochronnej. Ta utrata tkanki tłuszczowej następuje przede wszystkim ze względu na siły ścinające, które biorą się z chodzenia i biegania po gładkich, twardych powierzchniach. Efekt ten jest potęgowany przez noszenie źle zaprojektowanych butów i skarpetek.

Produkty THOR•LO chronią poduszki tłuszczu poprzez stosowanie wyjątkowych, elastycznych materiałów, które amortyzują stopy. Siła ścinająca jest przenoszona od stopy do skarpety. Jeśli skarpetki zużyją się z czasem, możemy je wymienić. Ale nie można zastąpić naturalnej poduszki tłuszczu.

THOR•LO specjalnie zaprojektował miękka wyściółkę, która zastępuje naturalną funkcję tkanki tłuszczowej. W efekcie uzyskał lepszą ochronę stóp oraz komfort dla stóp.

Skarpety THOR•LO są tworzone przez skomplikowane maszyny, potrzebne do tego, aby uzyskać odpowiednią jakość wyściółki. Innowacyjne maszyny dziewiarskie zapewniają wyjątkową trwałość, w procesie tkania uzyskuje się wyższe pętelki (frotte), które zmniejszają siły uderzenia ścinające i poprawiają dopasowanie produktu.

Aktualnie THOR•LO dysponuje testami klinicznymi potwierdzającymi, że modele produkowane z taką właśnie wyściółką potrafią: zmniejszyć odciski, ból, cienienie i wilgotność stóp.

Oczywiście nie ma wybitnej skarpety bez wybitnych przędz. Można by rzec samo tkanie nie wystarczy. THOR•LO jest także ekspertem w tworzeniu mieszanek włókien. Wie jak najlepiej zmiksować włókna naturalne z najwyższej jakości przędzami akrylowymi. 

Na przykład wełna to naturalne włókno doskonale absorbujące wilgoć, ale równocześnie ​​utrzymuje ciepło, nawet gdy jest mokre. Jednak trudno schnie traci swój kształt i wytrzymałość. Po połączeniu wełny z akrylem THOR•LON powstają  skarpety idealne w zimnych warunkach. Wełna utrzymuje ciepło, a THOR•LON dodaje dodatkowej puszystości (loftu) i odporności na siły ścinające, wraz z najwyższej klasy działaniem odsysającym wilgoć od skóry.

To oczywiście czubek góry lodowej w dziedzinie wiedzy o skarpetach Thorlo. Mam jednak nadzieję, że będziecie mogli Państwo poznać bliżej te skarpety już na tegorocznych targach OutDoor we Friedrichshafen

Zapraszamy na stoisko THOR•LO Inc. podczas targów Outdoor we Friedrichshafen: Hall B1, Stand 407.

(artykuł sponsorowany)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0