HomeNowości z rynku

Nowości marki Pajak na sezon wiosna/lato 2014

Kurtka z syntetyczną ociepliną, śpiwór z mapą Zakopanego i Tatr, plecaki z nowym, funkcjonalnym systemem troczenia – nowa kolekcja polskiej marki Pajak zapowiada się obiecująco.

Marka Pajak z Bielska-Białej znana jest przede wszystkim jako producent odzieży i sprzętu wypełnionego puchem. Dlatego nowością wartą podkreślenia jest kurtka Ghost – pierwsza w kolekcji ze sztucznym wypełnieniem. Pajak wprowadził ją specjalnie na życzenie klientów, którym w asortymencie marki brakowało właśnie tego rodzaju odzieży.

Prezentacja kurtki Ghost na targach OutDoor 2013 (fot. 4outdoor)Prezentacja kurtki Ghost na targach OutDoor 2013 (fot. 4outdoor)

Kurtka została zaprojektowana z myślą o aktywnościach wspinaczkowych. Wyposażona jest w regulowany kaptur 3D, który bez problemu będzie współpracował z kaskiem wspinaczkowym. Przed wiatrem i śniegiem chroni wysoka garda.

Dwie przednie kieszenie, stanowią dodatkową wentylację – od wewnątrz uszyte są z siateczki. Ze względu na uprząż wspinaczkową zostały umieszczono wysoko.

Ghost ma także wzmocnienia na rękawach na wysokości przedramion. Zamki w kurtce są renomowanej firmy YKK.

Wypełnienie to eht 60g/m2 – syntetyczna ocieplina o bardzo dobrych właściwościach termicznych i dużej wytrzymałości. Zewnętrzny materiał to Airtastic SLF 15. Ghost w rozmiarze L waży 330 g. 

Kolejnym interesującym produktem jest śpiwór Radical 1Z, z nowym materiałem wierzchnim i udoskonalonym krojem. Radical 1Z to puchowy śpiwór dwusezonowy na wiosnę i lato.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=UZ4qqQEdNBA&feature=youtu.be]

Nowością jest tu przede wszystkim materiał wierzchni – DuPont Tyvek, który zwykle wykorzystywany jest przy produkcji ubrań ochronnych, plakatów, folii z nadrukami, czy jako folia dachowa. W przypadku śpiwora Radical 1Z Tyvex został pokryty nadrukiem przedstawiającym mapę Podhala, z Zakopanem i Tatrami z 1936 roku.

Stoisko marki Pajak na targach OutDoor 2013 - z prawej strony śpiwór R1Z w nowej odsłonie (fot. 4outdoor)Stoisko marki Pajak na targach OutDoor 2013 – z prawej strony śpiwór R1Z w nowej odsłonie (fot. 4outdoor)

Kolejną nowością jest wykonany z Cordury plecak Ti3, który został wyposażony w funkcjonalny system troczenia.

System opiera się na możliwości przekładania pasków i gumek troczących (w wyposażeniu plecaka) – dzięki temu plecak można od zewnątrz zaprojektować precyzyjnie pod konkretne potrzeby.

Plecak został także przystosowany do transportu czekanów, nart i oporządzenia armii. Plecak zamykany jest od góry za pomocą rolowania.

Z boku znajduje się zamek YKK, który pozwala na szybki dostęp do wnętrza plecaka. Ti3 waży 895 g i ma pojemność 42 litrów.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0