HomeNowości z rynku

Wiosna i lato 2014 w kolekcji marki Vaude

Marka Vaude kontynuuje rozwój swojej kolekcji plecaków. W przyszłym sezonie pojawią się kolejne modele, zarówno w wersji dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Vaude wprowadzi także nowe projekty w kategorii odzieży górskiej i wspinaczkowej.

Plecaki Vaude

Plecaki należą do podstawowych produktów marki Vaude – firma produkuje je od początku swojego istnienia, czyli od 1974 roku. Dekady doświadczenia sprawiły, że obecnie Vaude może poszczycić się mianem europejskiego lidera w tej kategorii produktowej.

Vaude, kolekcja plecaków na sezon wiosna/lato 2014Vaude, kolekcja plecaków na sezon wiosna/lato 2014

W przyszłym sezonie Vaude wprowadzi trzy nowe modele plecaków dla fanów górskiego trekkingu i podróży: Centauri, Astrum i Asymmetric.

  • Centauri

To podstawowy plecak marki, przeznaczony do trekkingu. Występuje w dwóch rozmiarach: 65+10 l i 75+10 l. Plecak ma dużo, funkcjonalnie rozmieszczonej przestrzeni do pakowania. Dostęp do komory głównej może być z góry lub z boku plecaka.

Vaude, plecak CentauriVaude, plecak Centauri

Dzięki systemowi pasków ściągających można go łatwo skompresować. Dla tych, którzy lubią mieć pod ręką ważne przedmioty, w pasie biodrowym znajduje się kieszonka. Centauri ma regulowany system nośny, dzięki czemu można go dopasować zarówno do wymagań pleców użytkownika, jak i rozmieszczenia ciężaru. W podstawowej wersji waży 2590 g.

  • Astrum

Od Dolomitów po Wietnam – Astrum przeznaczony jest dla podróżników, którzy nie boją się dalekiej drogi i jednocześnie cały swój sprzęt chcą mieć ze sobą. Astrum występuje w rozmiarze 60 l i 70 l. W wersji podstawowej waży 2500 g.

Cantauri i Astrum zostały wyposażone w system nośny Tergolight Comfort, stworzony do wygodnego transportu ciężkiego bagażu – nawet ponad 20 kg. Ciężar precyzyjnie dystrybuowany jest na biodra i plecy. Wytrzymały materiał na plecach i pasie biodrowym zapewnia komfortowe i stabilne trzymanie plecaka.

  • Asymmetric

Plecak stworzony na kilkudniowe wędrówki. Dzięki konstrukcji systemu nośnego Tergolight, plecy plecaka w pełni dostosowują się do ciała i ruchu użytkownika.

Vaude, plecak AsymmetricVaude, plecak Asymmetric

Specjalnie zaprojektowany pas biodrowy zapewnia stabilność bagażu, optymalne rozłożenie obciążenia i pewność ruchu, także w trudniejszym terenie. Do komory głównej można dostać się od góry lub z przodu plecaka. Plecak występuje w wielu wersjach, od 38 do 52 l. Waży od 1500 g. 

Softshell i puch

Vaude wprowadzi na przyszły sezon letni także kurtkę i spodnie softshellowe w świeżej, ciekawej kolorystyce. Kurtka Ducan Softshell Jacket, wykonana jest z materiału Windproof 100. Dzięki zintegrowanemu kapturowi użytkownik skutecznie chroniony jest nawet przed największym wiatrem. Kieszeń na piersi i dwie kieszeni boczne pomieszczą najpotrzebniejsze przedmioty.

Vaude, Ducan Softshell JacketVaude, Ducan Softshell Jacket

Suwaki pod ramionami zapewnią dodatkową wentylację, a regulacja mankietów na rzepy pozwoli na dobre dopasowanie i ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Kurtka produkowana jest zgodnie ze standardami bluesign®.

Vaude, spodnie Ducan Softshell PantsVaude, spodnie Ducan Softshell Pants

Uzupełnieniem kurtki są wykonane z materiału Windproof 80 spodnie Ducan Softshell Touring Pants. Spodnie mają wzmocnienia z Cordury na dole nogawek, dwie kieszenie boczne i kieszeń na udzie. W pasie regulowane na sznurogumkę i rzepy. Nogawki również regulowane są na rzepy.

Vaude, kolekcja wiosna/lato 2014

Na nieco bardziej wymagające warunki Vaude proponuje kurtkę Kabru Light Jacket II. Od zewnątrz przed wiatrem, wodą i śniegiem chroni materiał Pertex® Quantum, wewnątrz grzeje puch gęsi 650 cuin 90/10.

Vaude, Kabru Light JacketVaude, Kabru Light Jacket

Kurtka ma dwie kieszenie boczne, elastyczne mankiety i wysoki kołnierz. Kabru Light Jacket II waży 285 g.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0