HomeNowości z rynku

Nowości marki SCARPA na Maratonie Karkonoskim

Na Maratonie Karkonoskim, który odbył się w dniu 3 sierpnia, swoje najnowsze produkty prezentowała marka SCARPA. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, obecność na imprezie miała swoje uzasadnienie – namiot SCARPY odwiedziło ponad 200 osób.

Scarpa na Maratonie Karkonoskim (fot. Scarpa)Scarpa na Maratonie Karkonoskim (fot. Scarpa)

SCARPA na Facebooku i Maratonie Karkonoskim


Dzięki uprzejmości organizatorów maratonu byliśmy przy samym biurze zawodów, więc każdy z zawodników musiał przejść obok nas. Myślę, że około 200 osób weszło do naszego namiotu, oglądało, przymierzało, dotykało i dopytywało o buty biegowe SCARPA. Sporo osób komentowało przechodząc tylko, bo jednak biegówki SCARPA to nowość i wielu zawodników nie wiedziało że coś takiego istnieje – mówi Czarek Olczyk z firmy Himal Sport, dystrybutora marki na polskim rynku.

A co SCARPA ma do zaoferowania biegaczom?

  • Przede wszystkim model Minima

Minima to model, w którym stopa pozostaje w bliskim kontakcie z podłożem. Wygodny system sznurowania powoduje, że stopa pracuje bardziej naturalnie, a jednocześnie konstrukcja cholewki zapewnia ochronę w kluczowych strefach.

Scarpa, model MinimaScarpa, model Minima

Podeszwa Vibram Vertigo zapewnia stabilność, wytrzymałość i doskonałą przyczepność zarówno na suche,j jak i mokrej nawierzchni. Wtryskiwana w śródstopie pianka EVA zmniejsza wagę buta, zwiększa absorpcję wstrząsów i zapewnia taką samo wydajność buta, niezależnie od stopnia zużycia podeszwy. Spadek podeszwy to 6 mm. Waga – 290 g.

Scarpa, model MinimaScarpa, model Minima

Fani biegów górskich są też często jednocześnie miłośnikami innych aktywności w górach. Dla nich SCARPA zaprezentowała model:

  • Zen Pro

Przeznaczony do technicznych podejść, via ferrat, klasycznych szlaków i wszelkich aktywności. Materiały wykorzystane w tym modelu mają zapewnić funkcjonalność, komfort i doskonałą oddychalność.

Cholewka ze skóry 1,8 mm z systemem Scarpa SOCK-FIT (dopasowanie do stopy przy zachowaniu maksymalnej wygody). Język z materiału S-TECH SCHOELLER-wytrzymały i oddychający.

Wyściółka z materiały COCONA, oddychająca i szybkoschnąca, zapewnia szybkie odparowanie potu i eliminuje nieprzyjemne zapachy. Sznurowanie do samych palców pozwala na dobre dopasowanie buta.

Podeszwa SPYDER II opracowana przez SCARPĘ i Vibram – zapewnia doskonałe trzymanie, stabilność. Wypustki nie pozwalające się gromadzić ziemi i błotu. Wtryskiwana w śródstopie pianka EVA dla lepszej wydajności, komfortu i zmniejszenia wagi. Waga 480 g.

  • Zen Lite GTX

Przeznaczony do podejść, wędrówek górskich i innych aktywności outdoorowych. Techniczna cholewka, lekka, wodoodporna i oddychająca z membraną GORE-TEX.

Materiały wykorzystane w tym modelu mają zapewnić funkcjonalność, komfort i doskonałą oddychalność.

Konstrukcja buta sprawia, że leży on jak „skarpeta”. Język z materiały S-TECH SCHOELLER. Sznurowanie do samych palców. Podeszwa SPYDER II, wtryskiwana w śródstopie pianka EVA. Waga 415 g.

Zaprezentowano także nową kolekcję Approach na przyszły sezon, czyli modele Tech Ascent, Vitamin, Zodiac.

Więcej informacji o nowych modelach butów marki SCARPA na polskim fanpage marki na Facebooku: https://www.facebook.com/ScarpaPolska?fref=ts

 Źródło: SCARPA

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Anonim 11 lat ago

    Minima. Fajne buciki. Te biegowe to już gdzieś można kupić?