HomeImprezy outdoor

W trosce o bezpieczeństwo w czasie The North Face Ultra-Trail du Mont-Blanc: UTMB Mandatory Kit

Udział w The North Face Ultra-Trail du Mont-Blanc to dla wielu biegaczy górskich marzenie, na którego realizację poświęcają wiele lat. By wystartować w 168 – kilometrowym ultramaratonie wokół masywu Mont Blanc muszą zdobyć odpowiednią liczbę punktów kwalifikacyjnych przyznawanych w biegach rozgrywanych na całym świecie, wypracować odpowiednią formę, a na koniec mieć trochę szczęścia w losowaniu miejsc (ze względów bezpieczeństwa liczba startujących jest ograniczona).

Dla większości startujących najważniejszym celem jest ukończenie biegu. Do pokonania trasy UTMB nie wystarczy jednak tylko siła własnych mięśni, potrzebna jest również gotowość na trudności jakie napotkać można po drodze.

(fot. The North Face/ Damiano Levati)(fot. The North Face/ Damiano Levati)

W 2010 roku, z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych (śnieg, deszcz i wiatr), bieg został przerwany. Biorąc to pod uwagę, oraz aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zawodnikom, w kolejnych latach wydłużono listę obowiązkowego wyposażenia.

Niejednokrotnie w wyższych partiach gór uczestnicy napotykają na silny wiatr, który szybko wychładza organizm, dlatego w plecaku znaleźć muszą się długie legginsy lub legginsy 3/4 i skarpety, które zakrywają całe nogi.

Na wypadek ochłodzenia w skład zestawu wchodzi też ciepła warstwa pośrednia (koszulka z długim rękawem z innego materiału niż bawełna o wadze 180g lub kombinacja koszulki z długim rękawem o wadze minimum 110 g i kurtki wiatroszczelnej z wykończeniem DWR).

By być gotowym na najtrudniejsze warunki, każdy z biegaczy musi zabrać ze sobą wodoodporną i „oddychającą” kurtkę z kapturem.

Oczywiście w plecaku nie może także zabraknąć czapki lub bandamki, ciepłej czapki, ciepłych i wodoodpornych rękawiczek oraz spodni.

Poza samą odzieżą uczestnicy zabierają w drogę własny kubek, minimum 1 litr wody i zapas jedzenia, dwie działające czołówki z zapasem baterii, folię termiczną o wymiarach 1,4 x 2 m, gwizdek oraz bandaż o wymiarach 100 x 6 cm.

(fot. The North Face/ Damiano Levati)(fot. The North Face/ Damiano Levati)

Więcej informacji o liście obowiązkowego wyposażenia na The North Face Ultra Trail du Mont Blanc znaleźć można na stronach:

www.ultratrailmb.com

www.thenorthface.com

 Informacja prasowa marki The North Face

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0