HomeNowości z rynku

Latarki Fenix. Nowa-stara marka

Jeden z czołowych producentów latarek – Fenix – co rusz wprowadza nowe modele, które z powodzeniem trafiają do naszych plecaków. O firmie mówi coraz więcej osób, pojawiają się kolejne testy, a grono użytkowników stale się powiększa. Pora bliżej przyjrzeć się Fenixowi.

Najpierw parę słów o samej marce, znanej z produkcji nowoczesnych latarek, w których źródłem światła są diody LED. Firma powstała w Chinach w roku 2004.

Od samego początku nadaje ona nowe znaczenie azjatyckiej jakości – latarki są dobrze spasowane, wytrzymałe i estetycznie wykonane.

Co wyróżnia latarki firmy Fenix? Przede wszystkim moc. Żadna inna firma w tym przedziale cenowym nie posiada w swojej ofercie latarek o tak dużej mocy.

Liczba modeli sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Do dyspozycji mamy serię EDC (PD, LD), ekonomiczną (E), czołówki (HL, HP) oraz taktyczną (TK, RC). W przypadku wypadu w góry czy pod namiot przydają się latarki niezawodne, wodoodporne i stosunkowo lekkie.

Jeżeli dodamy do tego wspomnianą wcześniej moc oraz możliwość zasilania popularnymi paluszkami czy ogniwami 18650, odpornymi na samo-rozładowanie i spadek pojemności w niskich temperaturach, okaże się, że Fenix będzie naszym wiernym kompanem, nie tylko na szlaku.

Jakie modele są najbardziej popularne? Biorąc pod uwagę rozliczne testy użytkowników, publikowane na forach czy blogach, na szczególną uwagę zasługują latarki turystyczne, takie jak LD12 czy czołówki HL30 lub HL10.

Pierwsza z wymienionych zwraca na siebie uwagę niewielkimi gabarytami (54 gramy wagi i 10,5 cm długości) oraz oczywiście mocą (125 lumenów oświetla obszar na dystansie 87 metrów) generowaną z tylko jednego paluszka! Gabaryty to również największy atut czołówki HL10, lekkiej (45,2 gramy) a zarazem wytrzymałej, bo wykonanej z duraluminium. Z kolei HL30 wyróżnia szeroki snop światła, czerwona dioda i rzecz jasna moc – 200 lumenów!

Pełna lista dostępnych modeli znajduje się naturalnie na stronie internetowej importera (www.fenix.pl), a w doborze odpowiedniej pomogą nie tylko jej pracownicy, ale także… wyszukiwarka internetowa. Liczba testów i recenzji pozwoli na poznanie właściwości latarek Fenix w boju.

Na koniec warto dodać, że latarki taktyczne i EDC można rozbudowywać, stosując odpowiednie filtry lub dyfuzory. Pozwolą one przekształcić latarki w lampki kempingowe lub sygnalizatory. To tyle o nowej-starej marce Fenix.

Do tej pory znanej głównie wśród entuzjastów latarek, militariów czy myślistwa. Od ubiegłego roku firma wprowadza jednak na rynek kolejne modele przydatne w szeroko rozumianym „outdoorze”, a co za tym idzie latarki Fenix coraz częściej można znaleźć w naszych plecakach.

 Informacja prasowa marki Fenix

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0