HomeRynek outdoorPrasa outdoorowa

Zapraszamy do lektury najnowszego Magazynu 4outdoor (5/2013, 29)

Reportaż o Arturze Hajzerze, wywiad z Piotrem Święchem, nowym Country Sales Managerem marki The North Face w Polsce, rozmowa z Charlesem Cole’m, prezesem marki Five Ten, podsumowanie targów OutDoor i wiele więcej – zapraszamy do lektury najnowszego Magazynu 4outdoor Biznes.

Artur Hajzer i jego dzieła

7 lipca podczas odwrotu z Gasherbrumu I zginął Artur Hajzer. Na stronach naszego magazynu wspominamy tę niezwykłą postać, ważną zarówno dla branży outdoorowej, jak i dla polskiego himalaizmu. Iza Hajzer przyznała, że każdy z nas znał jakąś twarz Artura. Jedną lub kilka.

Był ojcem i mężem, wybitnym himalaistą, współtwórcą dwóch czołowych marek outdoorowych – Alpinusa i HiMountain, ojcem-założycielem programu PHZ, który tchnął nowego ducha w polski himalaizm zimowy, autorem dwóch książek: „Atak Rozpaczy” i „Korona Ziemi – Nieporadnik Zdobywcy”, biegaczem, znawcą Nepalu, wytrawnym żeglarzem, fanem bluesa… Można by jeszcze długo wymieniać. Pozostaje nam tylko zaprosić do lektury tekstu „Artur Hajzer i jego dzieła”.

Wywiad z Piotrem Święchem

Nasz najnowszy Magazyn to także rozmowy z przedstawicielami dwóch topowych marek na rynku outdoorowym. O marce The North Face rozmawiamy z nowym Country Sales Managerem na polskim rynku – Piotrem Święchem. Kluczowe słowa tej rozmowy to: segmentacja, pozycjonowanie, autentyczność.

Oczywiście będę reprezentował The North Face i robił wszystko, co najlepsze dla marki, nie zapominając o tym, że marka żyje dzięki detalistom. Trzeba więc szanować zdanie i potrzeby naszych partnerów, aby wspólnie realizować zamierzenia sprzedażowe. Jeśli chcemy rosnąć, to tylko z tymi klientami, z którymi mamy dobre relacje, i którzy mają swoją wizję, która łączy rozwój ich i marki The North Face – mówi dla Magazynu 4outdoor.

Wywiad z Charlesem Cole’em

Dwa lata temu outdoorowy świat obiegła informacja o kupnie przez koncern adidas znanej na całym świecie amerykańskiej marki butów Five Ten. Posunięcie to było szeroko komentowane, teraz rozmawiamy o nim z twórcą, wieloletnim właścicielem, a obecnie Prezesem Five Tena Charlesem Cole’em. Charles opowiada także o początkach swojego biznesu, pomysłach na stworzenie unikalnej gumy, wyjaśnia również, czym jest dla niego odwaga we współczesnym biznesie.

Możesz zapłacić tenisiście 100 tysięcy dolarów i on powie, cokolwiek zechcesz, będzie szczęśliwy, nie ma sprawy. Możesz zapłacić wspinaczowi 100 tysięcy, na pewno je weźmie, bo wspinacze są zazwyczaj ubodzy, ale on nigdy nie skłamie swoim przyjaciołom, gdyż zdaje sobie sprawę, że to może być niebezpieczne. Zatem w branży sportów wysokiego ryzyka prawda zawsze wyjdzie na jaw. Ludzie zdają sobie sprawę, że jesteśmy autentyczni, gdyż nie kłamiemy w kwestiach dotyczących naszych produktów – mówi specjalnie dla 4outdoor Charles Cole.

OutDoor 2013

Rozmowa z Charlesem została przeprowadzona na targach OutDoor 2013, o których także piszemy na stronach naszego Magazynu. Prezentujemy „złotych zwycięzców” nagrody OutDoor Industry Award, wśród których znaleźli się także Polacy z marką Lyo Food.

Nagroda OutDoor Celebrity of the Year 2013 powędrowała natomiast w ręce Albrechta von Dewitza, założyciela marki Vaude. Warto dodać, że Albrecht von Dewitz działał i działa także na polskim rynku – najpierw jako współwłaściciel firmy Alpinus, teraz jako udziałowiec w firmie Mount, która jest właścicielem marki HiMountain.

Zamiast relacji z targów tym razem oddajemy głos czołowym przedstawicielom branży outdoor, którzy o obecnej kondycji rynku mówili podczas OutDoor International Press Conference.

ISPO Academy 

Przed nami jesień, w której nie zabraknie branżowych wydarzeń. W dniach od 24 do 25 października odbędzie się druga edycja ISPO Academy! W ramach wydarzenia planowane są warsztaty dla polskich wystawców ISPO MUNICH, eventy dla dziennikarzy, a także seminarium dla sklepów outdoorowych i sportowych.

W wykładach i seminariach wezmą udział przedstawiciele branży, a także gość specjalny – Mark Held, sekretarz generalny European Outdoor Group. ISPO Academy odbędzie się w Ośrodku „Czarny Groń” w miejscowości Rzeki, koło Andrychowa. Do zobaczenia!

O szczegółach dotyczących ISPO Academy, jak i o najnowszych wieściach z polskiego i zagranicznego rynku outdoor jak zawsze przeczytacie na stronach naszego portalu 4outdoor.pl. Zapraszamy po codzienną dawkę informacji! 

A już teraz zachęcamy do prenumeraty Magazynu 4outdoor Biznes oraz do zakupu najnowszego numeru i numerów archiwalnych – wszystko to dostępne jest w księgarni wspinanie.pl.

Aneta Żukowska

Redaktor prowadząca Magazynu 4outdoor

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0