HomeNowości z rynku

Najnowsza kolekcja nart marki Black Diamond

28 września w krakowskim kinie Kijów Centrum miała miejsce światowa premiera filmu „Into The Mind” – jednego z najbardziej wyczekiwanych obrazów freeskiingowych tego roku. Na kiermaszu, który odbył się wraz z premierą, fani mogli zapoznać się z najnowszymi kolekcjami wiodących marek sprzętu narciarskiego. Marka Black Diamond z tej okazji postanowiła zaprezentować przekrój swojej kolekcji na sezon 2013.

Narty marki Black Diamond na kiermaszu przy premierze filmu „Into The Mind”Narty marki Black Diamond na kiermaszu przy premierze filmu „Into The Mind”

Kolekcja Black Diamond dzieli się na dwa segmenty Freeskiing i Touring, a każdy z nich wyróżnia dwie specyficzne grupy produktowe; odpowiednio Big Mountain i All Mountain oraz Freetour i Tour.

Modele należące do kategorii Big Mountain to narty gwarantujące pełną kontrolę w głębokim puchu i płynną jazdę w łukach o dużym promieniu skrętu. Te szerokie narty (od 125 do 115 mm pod butem) wyposażone w dwustronny rocker bądź rocker z przodu i semi rocker z tyłu (model Megawatt) są doskonałymi deskami na śniegowe warunki panujące na Alasce czy w Japonii.

Grupa All Mountain oferuje narty wszechstronne, o mniejszym promieniu skrętu, doskonałe poza stokiem, w puchu, a dzięki mniejszej szerokości pod butem – 110mm (model Zealot) i 100mm (Verdict)  – radzą sobie na twardym śniegu. Narty z tej kategorii wzmocnione są dodatkowo tytanowymi profilami.

Black Diamond, narty ZealotBlack Diamond, narty Zealot

Segment nart touringowych przykuwa uwagę modelami Revert serii Freetour i Aspekt oraz Current serii Tour. Wszystkie narty tego segmentu łatwiej się prowadzą i spokojnie mogą być polecane osobą rozpoczynającym swoją przygodę „poza stokiem”. Wciąż względnie szerokie pod butem – od 120 do 95 mm w przypadku lini Freetour, do znacznie węższych, typowych nart turowych serii Tour. Są to modele lekkie na tyle by umożliwić troczenie na plecaku lub wielogodzinne podejście na fokach.

Black Diamond, narty RevertBlack Diamond, narty Revert

Revert to wszechstronny model freeridowy pozwalający na podejście na fokach. Jest to konstrukcja zbudowana z drewna paulownia i włókna węglowego, wyposażona w 390 mm rocker z przodu i 312 mm rocker z tyłu (przy długości 181 cm). Te narty o umiarkowanym promieniu skrętu mimo 95 mm pod butem, radzą sobie poza trasą jak zdecydowanie szersze modele, nie tracąc na jakości jazdy po utwardzonej nawierzchni. Spiszą się podczas tych niewielu puchowych dni w Polsce oraz na alpejskich lodowcach.

Znacznie bardziej dostosowany do powszechnych rodzimych warunków jest model Aspect. To klasyczny turowy kształt o mniej wybitnym rockerze z przodu i tradycyjnym tyle. Narty szersze z przodu – do 132 mm przy 90 mm pod stopą, w takim samym stopniu spisują się na twardym śniegu, jak i w puchu. Pozwalają na ostre skręty podczas zajazdu i wygodne długie podejścia; waga modelu o długości 176 cm to 3,0 kg.

Current z kolei to model turowy, w którym konstruktorzy skupili się na uzyskaniu dużej sztywności dla poprawy kontroli podczas jazdy po stoku. W odróżnieniu od modelu Aspekt, Current lepiej radzi sobie na twardym śniegu. Pod butem dysponujemy 86 mm szerokości deski, a tył i przód wykończono rockerem. Narty o niskiej wadze około 2,9 kg dla 167 cm długości deski zostały zaprojektowane do długich podejść i mniej wymagających zjazdów.

Black Diamond, narty CurrentBlack Diamond, narty Current

Narciarska kolekcja Black Diamond pokrywa całe spektrum form narciarskich aktywności gwarantując optymalny dobór sprzętu w zależności od potrzeb – od zjazdów w głębokim puchu po spokojne, długie narciarskie tury. Pozostaje tylko życzyć sobie warunków jakimi mogli się cieszyć bohaterowie filmu „Into the Mind”.

Informacja prasowa marki Black Diamond

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0