HomeRynek outdoor

Marka Kastinger poszukuje partnerów handlowych

Marka Kastinger, która od początku roku 2013 ma nowego właściciela, wraca na rynek wraz z nową kolekcją butów oraz plecaków. Powrót marki obejmie także polski rynek outdoorowy.

W przypadku marek sportowych tak to czasem bywa, że raz jest z górki, raz pod górkę. Tak też było z marką spod Saltzburga. Założona w 1909 roku przez Hermana Kastingera firma od samego początku specjalizowała się w produkcji wysokiej jakości obuwia dla wymagających klientów. 

Po przejęciu firmy przez syna i wdrożeniu nowej koncepcji sprzedaży i marketingu, firma stała się jednym z liderów rynku w segmencie butów przeznaczonych do chodzenia po górach oraz butów narciarskich. Większość z osób „po czterdziestce” powinno pamiętać tą markę i wspominać ją bardzo dobrze.

Od 1974 roku firma postawiła sobie za cel mocne wsparcie wszelakich wypraw wysokogórskich ze szczególnym naciskiem na góry Pamiru, Karakorum czy Himalaje – sprzęt używany w tak skrajnych warunkach musi być najwyższej jakości, dzięki temu Kastinger stał się  jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w tym właśnie segmencie.

Po kilku latach przerwy, począwszy od 2013 roku firma posiada nowego właściciela i wraca na rynek wraz z nową kolekcją butów oraz plecaków. Na targach sportowych ISPO 2013 w Monachium przedstawiona została kolekcja butów outdoorowych, zimowych oraz przeznaczonych do codziennego użytku na sezon 2013/2014. Wszystkie modele butów zaprojektowane zostały wspólnie ze specjalistami w dziedzinie ortopedii oraz sportowcami, którzy wiedzą najlepiej jak powinny być skonstruowane buty, które musza sprawdzić się w górskich warunkach.

Bardzo ważnym elementem butów Kastinger jest podeszwa zaprojektowana i wykonana tylko na potrzebę marki Kastinger przez firmę Vibram® oraz chroniona patentem technologia flexitec technology®, zapewniająca obuwiu doskonałą stabilność, skrętność oraz elastyczność, a przy tym niebywałą wygodę. Można powiedzieć śmiało, że podeszwy użyte w butach są jednymi z najbardziej zaawansowanych podeszew używanych na świecie.

W Polsce odpowiedzialna za dystrybucję jest firma AJS Grupa z Katowic, która poszukuje partnerów handlowych na terenie całego kraju. 

Więcej informacji o marce na stronie: www.kastinger-sports.com

Piotr Witek

AJS Grupa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Anonim 10 lat ago

    Buty narciarskie Kastinger. Jestem po czterdziestce i niestety wspominam buty narciarskie Kastinger fatalnie. W 1988 r., o kilku sezonach używaniu butów, na stoku odpadła mi podeszwa buta i do domu musiałem wracać w skarpetce. Skorupa buta zachowywała się jak tektura, można było ja drzeć.
    Następnej zimy podobny przypadek spotkał moją żonę, która miała inny model butów narciarskich Kastingera.

    Witek