HomeNowości z rynku

Garmin tactix™ – zegarek do zadań specjalnych

Garmin International Inc., światowy producent urządzeń wykorzystujących nawigację satelitarną,  prezentuje zegarek outdoorowy tactix™. Premierowy zegarek to jednocześnie wytrzymałe urządzenie nawigacyjne do zastosowań w terenie oraz narzędzie umożliwiające bezpieczne eksplorowanie przestworzy.

Zaprojektowany do pracy w trudnych warunkach

Obudowa zegarka została wykonana z wytrzymałej, odpornej na wstrząsy i uderzenia stali szlachetnej i odpornego na zarysowania zaokrąglonego szkła mineralnego, które zapobiega odbijaniu światła. Duży wyświetlacz LCD z trybem odwróconych kolorów został zaprojektowany z myślą o pracy w warunkach ograniczonej widoczności.

Garmin, zegarek tactixGarmin, zegarek tactix

Czarne tło w połączeniu z zielonym podświetleniem LED nie zdradzi naszej pozycji, gdy nie chcemy zostać zauważeni i pozwoli uniknąć efektu migotania w urządzeniach noktowizyjnych. Zegarek tactix wzorowany jest na sprzęcie terenowym oddziałów specjalnych, dlatego jest on w stanie sprostać nawet najbardziej ekstremalnym sytuacjom, a jednocześnie posiada na tyle dyskretną stylistykę, żeby korzystać z niego na co dzień jak ze zwykłego czasomierza. Wszystkie elementy zegarka, poczynając od obudowy, poprzez ekran aż po przyciski są w kolorze matowej czerni.

Tactix jest wodoodporny do 50 metrów, bateria zegarka wytrzymuje do pięćdziesięciu godzin w trybie GPS i 5 tygodni w trybie zegarka. Został wyposażony w funkcje alarmów, dźwięków, alertów wibracyjnych, stopera, timera i wyświetlania czasu na świecie z możliwością jednoczesnego wyświetlania kilku stref czasowych, oraz używanego w nawigacji lotniczej i morskiej „Zulu Time”.

Tactix posiada również przeinstalowane oprogramowanie Jumpmaster  przeznaczone dla doświadczonych spadochroniarzy. Zegarek jest zgodny z wytycznymi dotyczącymi obliczania punktu zrzutu z dużej wysokości (HARP) oraz automatycznie wykrywa wykonanie skoku w celu rozpoczęcia nawigacji do żądanego punktu lądowania (DIP) z wykorzystaniem barometru i elektronicznego kompasu.

Ręce pozostają swobodne, a jednocześnie mamy stały dostęp do dokładnych informacji na temat ciśnienia, wysokości, i pozycji GPS – to połączenie może okazać się nieocenione w terenie – powiedział Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin Polska.  – Tactix to sprawdzone rozwiązania nawigacyjne Garmin dostępne z poziomu nadgarstka, dostosowane do najbardziej wymagających warunków. Oprogramowanie Jumpmaster oraz dyskretny design wyróżnia zegarek tactix spośród innych dostępnych na rynku urządzeń GPS. 

GPS – planuj, nawiguj, lokalizuj

Tactix to kompleksowe narzędzie nawigacyjne umożliwiające planowanie wypraw, tworzenie tras, zapisywanie do 1000 punktów, takich jak punkty rajdowe, strefy lądowania czy miejsca campingowe; rejestrowanie elektronicznych ścieżek GPS (wykresów śladów) tworzonych na podstawie podróży.  Zegarek został wyposażony w bazową mapę świata i umożliwia nawigowanie do współrzędnych, wzdłuż śladu lub trasy, w kierunku punktu, geocachy lub wzdłuż dowolnego innego namiaru. 

Funkcja TracBack umożliwia powrót do punktu startowego po zarejestrowanym wcześniej śladzie, dzięki czemu można łatwo odnaleźć drogę do obozu, punktu startowego lub pojazdu, w przypadku nagłego załamania pogody czy nagłego wypadku. Użytkownicy mogą śledzić swoją pozycję GPS z poziomu zegarka w kliku formatach równocześnie, co pozwala na korzystanie z GPS zarówno w przypadku koordynacji akcji ratowniczych jak i  do celów turystycznych.

Garmin, zegarek tactixGarmin, zegarek tactix

Korzystając z oprogramowania i aplikacji mobilnej BaseCamp™ użytkownicy zegarka tactix mogą w prosty sposób planować wyprawy i dzielić się przygodami ze znajomymi i rodziną. Łączność ANT+™ i technologia Bluetooth® umożliwia bezprzewodowe udostępnianie śladów, tras i punktów smartfonom i innym zgodnym urządzeniom firmy Garmin. Zegarek tactix może być również wykorzystany do zdalnego sterowania kamerami sportowymi z serii Garmin VIRB.

Orientuj się w terenie

Zegarek tactix jest wyposażony w czujniki działające jak wysokościomierz, barometr i kompas, które dostarczają na bieżąco użytecznych informacji. Wbudowany wysokościomierz zapewnia dane o wzniosach i spadkach pozwalające dokładnie śledzić zmiany wysokości, natomiast barometr pomaga przewidywać zmiany pogody na podstawie wyświetlanych krótkoterminowych zmian ciśnienia powietrza. 3-osiowy elektroniczny kompas stale określa kierunek niezależnie od tego, czy się przemieszczamy czy stoimy w miejscu.

Zegarek tactix automatycznie kalibruje wysokościomierz, barometr i kompas z wykorzystaniem odbiornika GPS, a także ustala czas w oparciu o lokalizację. Aby uzyskać bardzo dokładny odczyt temperatury, można sparować zegarek z zewnętrznym czujnikiem temperatury tempe™.

Dane w zasięgu ręki – niezależnie od rodzaju aktywności

Użytkownik ma również do dyspozycji różne profile aktywności, np. bieganie czy jazda na rowerze oraz funkcje znane z innych zegarków Garmin, takie jak Auto Pause®, Auto Lap®, alerty, konfigurowalne pola danych i wiele innych. Tactix dostarcza na bieżąco danych o wydajności, takich jak dystans, tempo, rytm i spalone kalorie, pozwalając śledzić postęp w czasie trwania aktywności i po jej zakończeniu. Urządzenie jest zgodne z czujnikiem tętna, rowerowym czujnikiem prędkości/rytmu i czujnikiem na nogę — z możliwością korzystania z nich na wolnym powietrzu, jak i w pomieszczeniach. 

Zegarek tactix będzie dostępy w sprzedaży jesienią 2013 w sugerowanej cenie detalicznej 449€. 

Zegarek tactix jest najnowszym produktem firmy Garmin z segmentu outdoor, który skupia się na rozwijaniu technologii i rozwiązań poprawiających jakość wypraw turystycznych. Niezależnie od tego, czy grasz w golfa, chodzisz po górach, polujesz czy jesteś entuzjastą geocachingu – urządzenia Garmin outdoor są doskonałym uzupełnieniem ekwipunku zarówno zaawansowanych jak i początkujących amatorów wypraw turystycznych. Więcej informacji o produktach Garmin z segmentu outdoor dostępnych na stronie http://www.garmin.com/pl-PL/explore/onthetrail.

Informacja prasowa marki Garmin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0