HomeImprezy outdoor

The North Face Polish Freeskiing Open – olimpijskie emocje w Zakopanem

W dniach 31 stycznia – 1 lutego odbędzie się 11. edycja The North Face Polish Freeskiing Open. W zawodach rywalizowali będą przedstawiciele najmłodszej dyscypliny narciarskiej, która zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

Od jedenastu lat, pod koniec stycznia, odbywają się w Polsce wyjątkowe zawody narciarskie. The North Face Polish Freeskiing Open to mistrzostwa Polski PZN we freeskiingu, konkurencji narciarskiej, polegającej na wykonywaniu różnego rodzaju ewolucji na skoczniach i specjalnych przeszkodach.  

The North Face Polish Freeskiing Open (fot. Tomek Gola / gola.pro)The North Face Polish Freeskiing Open (fot. Tomek Gola / gola.pro)

Jak tłumaczy organizator wydarzenia Andrzej Lesiewski, nie ma bardziej widowiskowej imprezy narciarskiej:

Zawodnicy wybijają się ze skoczni, której próg ma ponad 4 metry wysokości i muszą przelecieć minimum 20 metrów aby bezpiecznie wylądować. W najwyższym punkcie znajdują się na wysokości ok. 8 metrów. Co więcej, w czasie lotu wykonują ewolucje, czyli różne konfiguracje salt i obrotów, często lądując lub wybijając się tyłem! Mało jest konkurencji, w których rywalizacja sportowa jest tak emocjonującym pokazem niesamowitych umiejętności.

W tym sezonie zawody odbędą się w dniach 31 stycznia – 1 lutego, czyli tydzień przed Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi, gdzie po raz pierwszy rywalizowali będą najlepsi freeskierzy na świecie. Jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że jest to sport, którego początki przypadają na koniec lat 90 – tych ubiegłego wieku, tempo w jakim znalazł się on w programie Igrzysk robi duże wrażenie.  

The North Face Polish Freeskiing Open (fot. Tomek Gola / gola.pro)The North Face Polish Freeskiing Open (fot. Tomek Gola / gola.pro)

To rzeczywiście niesamowite, jak w ciągu kilkunastu lat freeskiing urósł z pozycji widowiskowej zabawy młodych narciarzy do pełnoprawnej konkurencji olimpijskiej. Patrząc jednak na to, co dzieje się w ośrodkach na całym świecie, nie można mieć wątpliwości, że jest to obecnie najszybciej rozwijająca się forma narciarstwa. Tym bardziej jesteśmy dumni z tego, że w jej rozwój jesteśmy zaangażowani od samego początku, a mistrzostwom Polski towarzyszymy już dziewięciu lat – mówi Piotr Święch, Country Sales Manager marki The North Face.

Jedenasta edycja The North Face Polish Freeskiing Open, będzie, podobnie jak poprzednie, oficjalnym przystankiem globalnego cyklu AFP World Tour, co jest gwarancją udziału zawodników z europejskiej czołówki. Poza spektakularnymi skokami (Big Air) rozegrana zostanie również konkurencja Rails (akrobacje na przeszkodach) oraz widowiskowe Night Session.

Już piąty raz z rzędu impreza odbędzie się na stoku Harenda w Zakopanem. Poza snowparkiem na zawody, firma Horse Bros Parks przygotuje również mini snowpark dla dzieci, w którym pod okiem instruktorów będzie można za darmo spróbować pierwszych ewolucji. Na kibiców (wstęp wolny) czekają zaś konkursy z nagrodami od partnerów: The North Face, Rexona, Armada Skis, Red Bull Mobile, energetyczne popisy DJ-ów oraz masa sportowych emocji.

Informacja prasowa marki The North Face

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0