HomeNowości z rynku

Primus Winter Gas – paliwo na minusowe temperatury

Po raz kolejny Primus udowadnia swoją innowacyjność w kwestii spalania i ogrzewania. Szwedzcy specjaliści od palników zaprezentowali nowe zimowe paliwo do kartuszy – Winter Gas™, które ma większą wydajność w niskich temperaturach.

Innowacja znajduje się wewnątrz kartusza, jest to specjalna siateczka, która zwiększa powierzchnię parowania gazu. Dzięki temu płynny propan-butan łatwiej i szybciej zmienia swój stan skupienia na gazowy, co sprawia lepszą dostawę gazu do palnika, nawet w temperatura do -22 st. C.

Poprzez prezentację nowego gazu zimowego Primus odchodzi od oferowania jednej uniwersalnej mieszanki całorocznej. Pełna oferta będzie obejmować mieszankę letnią Primus Summer Gas™, zimową Primus Winter Gas™ i uniwersalną Primus Power Gas™ – wybór mieszanki będzie uzależniony od potrzeb odbiorcy, rejonu świata i pory roku.

Każdy kto gotował na gazie w niskich temperaturach wie jedno, im zimniej tym wydajność paliwa gazowego jest mniejsza. Nawet jeżeli wkręciliśmy zupełnie nowy i pełny kartusz! Dlaczego? Płynny gaz nie odparowuje prawidłowo w niskich temperaturach.

Mieszkanka Primus Winter Gas™ jest rozwiązaniem problemu – działa poprawnie nawet przy mrozie do -22 st. C. Po 60 minutach gotowania zimowa mieszanka dostarcza o 9 proc. więcej energii niż uniwersalna. Po 120 minutach różnica wynosi już 15 proc. Primus Winter Gas™ będzie produkowany wyłącznie z brązowych kartuszach o wielkościach 230 g lub 450 g.

Rozpoczęcie produkcji mieszanki zimowej pozwoliło marce Primus na rozszerzenie oferty gazu do trzech mieszanek. Kartusze z mieszanką letnią i uniwersalną nie posiadają wewnętrznej siateczki.

Mieszanka letnia to płynny propan-butan zoptymalizowany do warunków letnich i przedziału temperatur w zakresie 15 – 40 st. C. Normalna mieszanka w wysokich temperaturach może mieć za dużo mocy, tzn. konsumpcja gazu będzie większa niż potrzeby odbiorcy. Primus Summer Gas™ pojawi się w zielonych kartuszach (dostępne wielkości: 230 g, 450 g w kartuszach nakręcanych, 190 g w kartuszach przebijanych i 220 g w pojemnikach z gazem)

Nowy Primus Power Gas™ jest mieszanką propanu i izobutanu. Jest to najbardziej wszechstronna propozycja, dostarczająca doskonałą moc na wiosennych i jesiennych wyprawach. Nawet jeżeli temperatura spadnie poniżej 0 st. C nadal można liczyć na prawidłowe ciśnienie i wydajność gazu. Uniwersalność tej mieszanki czyni ją dobrą propozycją na wyjazdy, podczas których, nie sposób przewidzieć pogody. Ta mieszanka będzie sprzedawana w czerwonych kartuszach o pojemnościach: 100 g, 230 g, 450 g.

Nowe kartusze zostaną wprowadzone na rynek jesienią 2014. W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy na stronę: www.primus.se

O marce PRIMUS:

Szwedzka marka tworzy swoje produkty od 1892 roku. Byli testowani podczas ekspedycji takich pionierów jak: Fridtof Nansen, Roald Amundsen, czy sir Edmund Hillary. Dziś Primus słynie z produkcji bezpiecznego i innowacyjnego sprzętu, który pomaga ludziom na całym świecie, cieszyć się przygodami, tymi wielkimi i całkiem małymi. Skupiamy się na tworzeniu przyjaznych środowisku, lekkich i łatwych w obsłudze produktów. Primus AB z siedzibą w Solna (Szwecja) jest niezależną częścią grupy Fenix AB. 90% asortymentu jest sprzedawana w ponad 70 krajach na całym świecie.

Informacja prasowa marki Primus

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0