HomeRynek outdoor

ISPO nagradza najlepsze produkty na sezon 2014/2015

W konkursie ISPO AWARD 2014 jury oceniło 418 zgłoszeń z 27 krajów i wyróżniło najlepsze z najlepszych za pomocą nagrody ISPO AWARD PRODUCT OF THE YEAR w kategoriach PRODUKTY i PRODUKTY AZJATYCKIE. Prezentujemy zwycięzców we wszystkich kategoriach.

Co roku branża sportowa i outdoorowa prezentuje najciekawsze produkty nadchodzącego sezonu podczas targów ISPO MUNICH, a zatem wybór jest bardzo szeroki. Nagrody ISPO AWARD PRODUCTS stanowią swoisty wyróżnik jakości z szerokiego wachlarza najlepszych produktów z kategorii Action, Outdoor, Ski i Performance, jak również z działu PRODUKTY AZJATYCKIE. Każdy z tych segmentów jest oceniany przez oddzielne Jury, a dodatkowo Jury Odpowiedzialności Ekologicznej skupia się na zrównoważonym rozwoju podczas oceny zgłoszeń. W sumie 48 ekspertów z trzech kontynentów przyjechało do Monachium aby wybrać zwycięzców sezonu 2014/2015.

Tobias Gröber, szef Działu Biznesowego Wystaw Dóbr Konsumenckich w Messe München GmbH komentuje:

Wybór zwycięzców przez Jury stanowi potwierdzenie faktu, że sezon 2014/15 będzie obfitował w innowacje. Firmy w coraz większym stopniu angażują się w zrównoważony rozwój. Obserwujemy również dużo innowacji w kwestii wagi sprzętu.

PRODUKT ROKU, Segment Action: Union Binding Company – FC

Union Binding Company - FCUnion Binding Company – FC

Wiązania snowboardowe FC zostały skonstruowane z kutej stali niestopowej – niezwykle innowacyjnego materiału, który jest lżejszy nawet od tytanu. Pozwala to na konstruowanie trójwymiarowych komponentów wiązań, które charakteryzują się optymalnym wyważeniem sztywności i elastyczności, wszędzie tam gdzie to niezbędne. Przy wadze 1260 gramów, te wiązania są niezwykle lekkie. Wiązania FC stanowią efekt współpracy z laboratorium ACSL – Automobili Lamborghini Advanced Composite Structures Laboratory.

PRODUKT ROKU, Segment Outdoor: kajak Oru

Kajak OruKajak Oru

Zwycięzca w segmencie Outdoor jest prawdopodobnie największym zaskoczeniem. W listopadzie 2013 r. ta świeżo powstała firma został nagrodzona wyróżnieniem dla start-upów ISPO BRANDNEW, a obecnie jej produkt został doceniony przez Jury nagrodą ISPO AWARD. Spakowana torba waży 11,8 kg i mieści się w bagażniku większości samochodów. Na pierwszy rzut oka nie wygląda jakoś wyjątkowo, jednak ta sama torba w ciągu 5 minut może zmienić się w kajak Oru o długości 3,66 m. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu inteligentnego systemu origami. Kajak posiada solidną konstrukcję z podwójną, bezszwową warstwą wewnętrzną z plastiku. Ten wynalazek rozwiązuje problemy związane z przechowywaniem i transportem kajaków i idealnie nadaje się dla dużej grupy klientów.

PRODUKT ROKU, Segment Ski: Dahu Sports Company – buty narciarskie Dahu

Buty narciarskie DahuButy narciarskie Dahu

Amatorzy narciarstwa od dawna zazdrościli snowboarderom jednej rzeczy – ich wygodnych butów. Obecnie narciarze mogą nadgonić tę zaległość dzięki butom narciarskim Dahu. Składają się one z dwóch elementów – miękkiego botka wewnętrznego wyposażonego w wodoodporną i oddychająca membranę oraz oddzielnej powłoki zewnętrznej buta. System oferuje narciarzom zarówno wygodny, wysokiej jakości but pozwalający na dotarcie na górę oraz stabilną skorupę pozwalającą na dynamiczny zjazd w dół.

PRODUKT ROKU, Segment Performance: Technogym – bieżnia kontrolowana za pomocą Google Glass

Technogym – bieżnia kontrolowana za pomocą Google GlassTechnogym – bieżnia kontrolowana za pomocą Google Glass

Bieżnia reprezentuje nową generację profesjonalnego sprzętu fitness. Jak sama nazwa sugeruje, użytkownicy mogą kontrolować bieżnię za pomocą Google Glass i od razu mają bezpośredni wgląd w wyniki treningowe. Dzięki nowej technologii UNITY, czyli opartemu na Androidzie wyświetlaczowi dostosowanemu do sprzętu treningu wydolnościowego, ta bieżnia jest kompatybilna z każdą aplikacją lub urządzeniem peryferyjnym. Każdy użytkownik może spersonalizować funkcje, w tym program treningu osobistego, dane i rozrywkę.

AZJATYCKI PRODUKT ROKU: X- Bikeman

X- BikemanX- Bikeman

Bikeman to ekscytujący wynalazek, który zwiększa bezpieczeństwo w ruchu ulicznym. Za pomocą zintegrowanych z plecakiem diod LED rowerzysta może sygnalizować zmianę kierunku jazdy przy użyciu bezprzewodowego nadajnika. Sygnały obejmują: prosto, w lewo, w prawo lub stop. Pojazdy za rowerzystą od razu widzą zamierzoną zmianę kierunku. Oprócz tych podstawowych funkcji, Bikeman posiada szereg dodatkowych pomysłowych rozwiązań.

Wyróżnienie Specjalne dla Houdini Sportswear

Spodnie Bedrock Pant marki Houdini SportswearSpodnie Bedrock Pant marki Houdini Sportswear

Firma Houdini zrobiła wrażenie na Jury Odpowiedzialności Ekologicznej za pomocą połączenia udanego designu i funkcjonalności z zamkniętym cyklem produkcyjnym, który jest przyjazny dla zrównoważonego rozwoju. Skłoniło to jurorów do wyróżnienia damskich spodni Bedrock Pants ekologiczną nagrodą ISPO AWARD ECO ACHIEVEMENT.

Źródło: ISPO MUNICH

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0