HomeNowości z rynku

The North Face® wyróżniony ISPO Award 2014

Kurtka The North Face Fuse Brigandine, wchodząca w skład Steep Series na jesień 2014, zwyciężyła w segmencie narciarskim w kategorii Outer Layer3L.

Fuse Brigandine Jacket to najbardziej zaawansowana technologicznie kurtka przeznaczona do jazdy big-mountain w trudnym i wymagającym terenie. Model ten został wykonany przy użyciu opatentowanej konstrukcji FuseForm™, która zapewnia jeszcze większą trwałość i wytrzymałość w najważniejszych dla narciarzy miejscach, przy zachowaniu niezwykłej lekkości. Oprócz zaawansowanej technologii kurtka posiada prosty, modny krój po zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie. 

The North Face, kurtka Fuse BrigandineThe North Face, kurtka Fuse Brigandine

Technologia FuseForm™ pozwala na całkowite połączenie dwóch materiałów w jeden, przez to rewolucjonizuje sposób tworzenia ubrań. Konstrukcja po raz pierwszy została zastosowana w ubraniach amerykańskiego teamu freeski zaprojektowanych na Igrzyska Olimpijskie w Soczi 2014.

Robbert Hersman, The North Face EMEA Product Director Apparel wyjaśnia: “Wprowadzenie technologii FuseForm™ na rynek zajęło nam 2 lata. Została ona stworzona specjalnie na potrzeby amerykańskiego teamu we freeskiingu. Natomiast w sprzedaży pojawi się w modelu Fuse Brigandine w jesiennej kolekcji The North Face Steep Series w 2014 roku.”

Steep Series już od 30 lat wprowadza innowacyjne rozwiązania i pomysły do świata big-mountain. Niezależnie czy jest to zapewniający ciepło puch ProDown™, niezwykła wodoszczelność materiału Gore-Tex™ Pro, czy technologia odprowadzania wilgoci FlashDry™, każdy element tej kolekcji został zaprojektowany, tak aby sportowcy I amatorzy mogli osiągać jeszcze lepsze rezultaty.

Więcej informacji na temat The North Face znaleźć można na stronie: www.thenorthface.com/eu oraz  http://www.thenorthfacejournal.com/

Informacja prasowa marki The North Face

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0