HomeRynek outdoor

Dream Peak – nowy przedstawiciel marki Rab na polskim rynku outdoorowym

O wejściu na polski rynek marki Rab pisaliśmy na początku 2013 roku. Od stycznia 2014 roku nowym przedstawicielem brytyjskiej marki jest firma Dream Peak z Tarnowa, należąca do wspinacza – Jędrzeja Komosińskiego.

Z Jędrzejem Komosińskim spotkaliśmy się na targach ISPO MUNICH, gdzie na stoisku Rab pełnił już nową rolę agenta marki na polskim rynku outdoorowym. Marka Rab powierzyła Jędrzejowi przedstawicielstwo na rok 2014 z możliwością przedłużenia współpracy. Wcześniej Rab-a reprezentowała firma Lynx Distribution sp. z o.o. 

Firma Dream Peak została założona w styczniu 2014 roku. Jędrzej Komosiński (rocznik 1988) jest zawodnikiem Klubu Uczelnianego AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, członkiem Kadry Narodowej i reprezentantem Polski we wspinaczce sportowej na czas na najważniejszych zawodach międzynarodowych. Jędrzej jest absolwentem kierunku fizjoterapia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie oraz studentem wychowania fizycznego tejże uczelni, a także studentem studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia na krakowskim AWF-ie. Marka Rab w 2013 roku była sprzętowym sponsorem Jędrzeja Komosińskiego, obecnie współpraca stała się stricte biznesowa.

Jędrzej Komosiński na stoisku marki Rab na ISPO MUNICH 2014 (fot. 4outdoor.pl)Jędrzej Komosiński na stoisku marki Rab na ISPO MUNICH 2014 (fot. 4outdoor.pl)

Marka Rab została założona w miejscowości Sheffield w 1981 roku przez Raba Carringtona, który chciał stworzyć markę, która sprosta wymaganiom nowej generacji wspinaczy, oczekujących od swojego sprzętu lekkości i niezawodności. Rab ma w swojej ofercie produkty przede wszystkim dla alpinistów, himalaistów i wspinaczy górskich. W kolekcji znajdziemy m.in. odzież i sprzęt wypełniony hydrofobowym puchem, odzież wypełnioną ociepliną Polartec Alpha, oraz uszytą z laminatów Pertex, eVent oraz Polartec Neoshell.

Nowości marki Rab na ISPO MUNICH 2014 (fot. 4outdoor.pl)Nowości marki Rab na ISPO MUNICH 2014 (fot. 4outdoor.pl)

Obecnie marka należy do firmy Equip Outdoor Technologies Ltd, właściciela także takich marek jak: Lowe Alpine, Podsacs, outdoordesigns oraz Integral Designs.

Więcej informacji o marce Rab znajduje się na stronie: rab.uk.com

Polski fanpage Rab na Facebooku znajduje się tutaj

Osoby zainteresowane współpracą z marką Rab proszone są o kontakt z Jędrzejem Komosińskim pod adresem: kontakt@dreampeak.pl.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0